Errorysta nadal poszukiwany

Dnia 09.07.06 dobiegł końca pierwszy etap konkursu organizowanego przez Wyższą Szkołę Informatyki Stosowanej i Zarządzania WIT w Warszawie. Walka o indeks uczelni i zaszczytny tytuł Pierwszego Hackera Rzeczypospolitej nadal jednak trwa.

W pierwszym etapie konkursu udział wzięło ponad 8 tys. uczestników. Dotychczas zmierzyli się oni z czterema zadaniami, które polegały, między innymi, na odkodowaniu błędnego szyfru oraz złamaniu zabezpieczeń i odczytaniu hasła na specjalnie do tego przygotowanym serwerze. 

Kulminacyjnym punktem tego etapu zabawy okazał się jednak atak tajemniczego Errorysty na portal społecznościowy Grono.net. Doszło do niego 15 czerwca bieżącego roku. Wówczas to wszyscy uczestniczy Pierwszego Hackera Rzeczypospolitej dowiedzieli się, że motywem przewodnim tegorocznych zmagań będzie właśnie poszukiwanie Errorysty – sfrustrowanego programisty, który sieje spustoszenie w sieci, psując przy tym Internautom pracę i zabawę.
Pierwsza runda konkursu pozwoliła wyłonić 49 najlepszych osób, którym udało się zdobyć maksymalną liczbę punktów. W dalszych etapach zmagań klasyfikacja ta może jednak ulec zmianie. Na uczestników zabawy czekają już kolejne, coraz trudniejsze zadania, które wymagać będą od nich nie tylko wiedzy z zakresu matematyki i informatyki, ale także sprytu i szybkości podejmowania decyzji.

Wraz ze startem drugiego etapu konkursu, który miał miejsce 10 lipca, rozpoczęły się także zadania dla Klanów. Przypomniany, że w tegorocznej edycji Pierwszego Hackera Rzeczypospolitej udział wziąć mogą nie tylko specjaliści od programowania, ale także zdolni, obeznani z siecią młodzi ludzie, którzy są fachowcami w różnych dziedzinach wiedzy, niekoniecznie związanych z informatyką. To właśnie z myślą o nich powstała specjalna kategoria konkursowa – Klany. Osoby w nich skupione walczą o tytuł Najbardziej Klawego Klanu.

Tymczasem wszystkich uczestników konkursu oraz wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby jeszcze wziąć w nim udział, odsyłamy na samo „pole walki” – stronę www.withack.org. Znajdziecie tam najpotrzebniejsze informacje oraz opisy kolejnych zadań. Przypominamy, że zabawa trwa i warto się do niej przyłączyć!

 

Wpisy promowane

Wydarzenia

19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top