Estońskie siedmiolatki będą uczyły się programować

Władze Estonii postanowiły wprowadzić kompleksowy system nauczania programowania komputerowego w szkołach podstawowych. Zasady kodowania będą przyswajane nawet przez siedmioletnich uczniów.

Estońskie siedmiolatki będą uczyły się programować 1Estoński program edukacji technologicznej o nazwie ProgeTiiger ma na celu przyswojenie wśród uczniów szkół podstawowych zagadnień z zakresu programowania komputerowego. Ogólnym zamysłem będzie próba zaznajomienia uczniów z takimi językami programowania jak Java, Perl czy C++.

Aby dokonać tego planu uczniowie najniższych klas będą zajmować się prostymi zadaniami z zakresu logiki kodowania, które wspomogą zajęcia matematyki i robotyki. Kolejne etapy edukacji przyczynią się do łatwiejszego zrozumienia zasad działania urządzeń i programów komputerowych, by z czasem móc z łatwością posługiwać się zdobytymi informacjami w pisaniu oprogramowania.

Ave Lauringson, koordynatorka programu ProgeTiiger, zauważa:

Chcemy zmienić myślenie wśród najmłodszych na temat nowych technologii, które są takimi samymi zwykłymi rzeczami jak wszystko co ich otacza. Nauczanie programowania jest okazją do stworzenia społeczeństwa, które z będzie świadomie uczestniczyło w świecie technologii.

Program ProgeTiiger zainicjowany został przez fundację Tiger Leap wspieraną przez władze estońskie. Zadaniem ProgeTiiger jest promowanie nowych technologii i współczesnych osiągnięć nauki w estońskich szkołach. Jedną ze zrealizowanych inicjatyw ProgeTiiger jest pierwsze w Europie połączenie każdej estońskiej szkoły z internetem za pomocą łączy DSL.

źródło: The Verge

Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

Scroll to Top