FamilyLaw.pl – pomoże obcokrajowcom zrozumieć Polskę

Choć rzadko zdajemy sobie z tego sprawę, Polska to dla wielu obywateli innych państw coraz atrakcyjniejsze miejsce do życia. Częściowe otwarcie granic, a także coraz lepsza sytuacja gospodarcza naszego kraju zachęcają obcokrajowców do osiedlania się w Polsce. Nie jest to jednak łatwe – zarówno z kulturowego, jak i prawnego punktu widzenia.

O tym jak trudno być „obcym” w innym państwie przekonał się chyba każdy Polak, który kiedykolwiek dłużej przebywał poza granicami kraju. Różnice kulturowe przejawiające się w takich sprawach jak wiara, podejście do rodziny, czy roli małżonka w związku, to jedne z najbardziej rzucających się w oczy kwestii. Dla obcokrajowca nic nie jest oczywiste, a wiele zachowań wynika z odmiennych tradycji lub prawa.

Aby pomóc obywatelom innych państw w lepszym zrozumieniu i integracji ze społeczeństwem polskim, stworzony został portal www.FamilyLaw.pl. Celem jego twórców jest dostarczenie obcokrajowcom rzetelnej, wiarygodnej i całościowej informacji na tematy prawne związane z takimi zagadnieniami jak: zawieranie związków małżeńskich z obywatelami Polski, sprawy rodzinne, rozwodowe oraz kwestie związane z opieką nad dziećmi. Treść portalu nie ogranicza się jedynie do kwestii prawnych. Chcemy umożliwić obcokrajowcom jak najlepsze zrozumienie naszej kultury oraz prawodawstwa. Ci ludzie są tutaj, żyją i pracują z nami. Często również wchodzą w związki z polskimi obywatelami i mają dzieci. Niestety, często z powodu niezrozumienia naszego modelu życia pozostają na marginesie kultury i prawa. Tylko poprzez podnoszenie poziomu ich świadomości umożliwimy im wejście do naszego społeczeństwa. – mówi Robert Kucharski z Fundacji Akcja, koordynator projektu.

FamilyLaw.pl to duże przedsięwzięcie nie tylko pod kątem prawnym. Portal przygotowany został w 9 wersjach językowych i ma charakter informacyjno-szkoleniowy. Zawiera moduły oraz szkolenia na odległość (e-learning), które ułatwią obywatelom innych państw zapoznanie się z polskim prawem rodzinnym i kulturowymi uwarunkowaniami życia rodzinnego w Polsce. Projekt w pierwszym rzędzie jest adresowany do obywateli państw trzecich, najczęściej wchodzących w związki z obywatelami Polski tj. obywateli Białorusi, Ukrainy, Rosji, krajów Arabskich i Wietnamu. Dzięki naszym kursom e-learningowym będą Oni mogli zapoznać się z istotnymi dla integracji z polskim społeczeństwem informacjami, przebywając jeszcze na terenie kraju pochodzenia. Pozwoli im to lepiej przygotować się do pobytu w naszym kraju. – dodaje Kucharski.

www.FamilyLaw.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top