FastDeal.pl sprzedany

W zeszły czwartek (14.10.2010) twórcy FastDeal.pl – popularnej platformy zakupowej z rabatami min. 50% – sprzedali swoje udziały giełdowej spółce DGA S.A. Kwota transakcji nie została ujawniona.

W miniony czwartek twórcy platformy zakupów grupowych FastDeal.plIzabela Kwiatkowska oraz Krzysztof Błażowski sprzedali swoje 50% udziały w DGA Fast Deal spółce giełdowej DGA S.A.  Cena transakcji nie została podana. Jednocześnie Izabela Kwiatkowska pełniąca funkcję Prezesa Zarządu w związku z dokonaniem transakcji złożyła rezygnację z pełnienia obowiązków zarządczych. DGA S.A., która zainwestowała w projekt platformy FastDeal.pl w czerwcu br. objęła pakiet 50% udziałów pozostawiając połowę jej twórcom. Obecnie DGA S.A. jest 100% właścicielem Spółki DGA Fast Deal.

W swoim komunikacie giełdowym z 15 października br. spółka DGA S.A. podała:  „Biorąc pod uwagę bardzo dobre perspektywy rozwoju spółki (przyp. red. – DGA Fast Deal), DGA S.A. postanowiło odkupić  pozostałą część udziałów od obecnych udziałowców (…)” . Po jego ogłoszeniu – cena akcji spółki DGA S.A. na piątkowym zamknięciu była o 15.23% wyższa.

Serwis FastDeal.pl powstał w marcu br. i umożliwia internautom zakup kuponów rabatowych (voucherów) z min. 50% upustami na usługi takie jak rozrywka, uroda, gastronomia, edukacja,  turystyka, dom i ogród oraz motoryzacja w 19 polskich miastach i regionach. Platforma jest odwiedzana przez kilkanaście tysięcy użytkowników dziennie, posiada łącznie ponad 10,000 fanów na Facebooku, zgromadziła licznych Partnerów jak również szereg innowacji względem swoich konkurentów (m.in. vouchery na SMS).

„Niezwykle intensywna praca nad rozwojem platformy FastDeal.pl od jej początków, które sięgają listopada 2009, poprzez kilkumiesięczne samodzielne działania aż do momentu pozyskania inwestora w czerwcu br. była dla mnie niesamowicie ciekawym doświadczeniem praktycznie na każdej płaszczyźnie. Sprzedaż, marketing, rozwój oprogramowania, rekrutacja, finanse – każdy z tych obszarów przedstawiał spore wyzwania, którym myślę, że wszyscy dzielnie stawiliśmy czoła. FastDeal jako młody startup ma duże perspektywy rozwoju na naszym rynku i bardzo się cieszę, że miałam okazję przyczynić się do tego w jakim miejscu się obecnie znajduje. Również bardzo dziękuję wszystkim, którzy nam w tym pomogli” – powiedziała Izabela Kwiatkowska, twórca FastDeal.pl oraz była Prezes Zarządu DGA Fast Deal.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top