FFCreation dla SOS Wioski Dzięciece

Opublikowano: 4 grudnia 2007. Kategoria: Rynek. Tagi:

Agencja FFCreation w ramach działań non-profit rozpoczęła współpracę z SOS Wioski Dziecięce – organizacją pożytku publicznego, noszącą pomoc osieroconym i opuszczonym dzieciom.
FFCreation przygotowała kampanię reklamową w nowych mediach poświęconą świątecznej akcji SOS Wioski Dziecięce, poprzez którą organizacja zamierza zebrać 1500 regularnych darczyńców wspierających fundację.

W ramach kampanii FFCreation stworzyła brandmate – interaktywną postać żyjącą na pulpicie komputera. Dzięki FFCreation narodziła się Amelka. Amelkę można pobrać ze strony: http://www.wioskisos.org/amelka.html.

FFCreation dla SOS Wioski Dzięciece 1

Postać pojawia się codziennie na pulpicie osoby, która ja zainstalowała, w ciągu 7 dni zaprasza do różnych zabaw np. do budowy domu, gry w baloniki, a ostatniego dnia tygodnia rysuje obrazek,przedstawiający wioski dziecięce i prosi o wsparcie akcji. Agencji zależy na uświadomieniu użytkownikom konieczności stałych działań, a nie jednorazowej pomocy. Amelka jest symbolem dziecka w potrzebie. Regularny, prosty kontakt z brandmate na pulpicie udowadnia jak mało trzeba, aby pomóc dzieciom.

Także w wirtualnym świecie Second Life FFCreation stworzyła wirtualną Amelkę. Awatar przypomina brandmate. Amelka nawiązuje kontakty z polskimi użytkownikami gry, prosi ich o zabawę, o zaopiekowanie się nią i na koniec – o odwiedzenie dedykowanej strony internetowej.

Ponadto w ramach kampanii FFCreation stworzyła dedykowany serwis internetowy: http://www.wioskisos.org/ oraz standardowe kreacje reklamowe. Strona internetowa charakteryzuje się przejrzystym, minimalistycznym designem  nawiązuje do kreacji agencji BBDO, zajmującej się kampanią offline. Kampania w Internecie i inne niestandardowe działania to całkowicie odrębny, autorski projekt FFC.

Pierwsza SOS Wioska Dziecięca została założona w Austrii w 1949 r. W Polsce Wioski SOS istnieją od 1984 roku. Obecnie prowadzone są 4 Wioski SOS, które opiekują się 440 dziećmi.

www.wioskisos.org/amelka.html

Hanna LaskowskaFFCreation dla SOS Wioski Dzięciece

Podziel się!

O autorze

hania