FFCreation rozwija In-Game Advertising

Z początkiem kwietnia br. FFCreation rozpoczęła kampanię reklamową z wykorzystaniem Second Life. Powstał prawdopodobnie pierwszy w Polsce wirtualny salon marki telekomunikacyjnej. FFC wprowadziła do Second Life PLAY.

Do tej pory FFC skupiało się na tworzeniu gier dla potrzeb przekazu reklamowego typu marketing push. W zeszłym roku agencja rozpoczęła działania In-Game advertisingowe i współpracę z dużymi producentami gier na PC, konsole i www. Prowadzi wykłady dotyczące wykorzystania gier komputerowych w reklamie na konferencjach branżowych. Jest także gościem na Game Convention w Niemczech, co pozwala jej na utrzymanie kontaktu z czołówką światowych agencji zajmujących się advergaming i In-game Advertising.

Z początkiem kwietnia br. FFCreation rozpoczęła kampanię reklamową z wykorzystaniem Second Life. Powstał wirtualny salon marki telekomunikacyjnej. FFC wprowadziła do Second Life PLAY. Operator stał się właścicielem ekskluzywnego klubu nocnego z dancefloor’em (klub można zobaczyć na serwisie YouTube: http://www.youtube.com/watch?v=MlK2CCTNXo0).

Wirtualny świat „Second Life” jest zupełnie nowym spojrzeniem na tematykę gier komputerowych. Dzięki możliwościom, jakie daje Internet, gracz może prowadzić swoją postać w interakcji „na żywo” z innymi uczestnikami gry, co daje zupełnie nowe możliwości dla przekazów reklamowych. Poprzez dublowanie przestrzeni reklamowej, jeszcze sprawniej rozwija się word-of-mouth marketing.
FFC prowadzi działania mające na celu zakup powierzchni reklamowych na popularnych polskich stronach Second Life. Na chwilę obecną reklamy PLAY w formie billboardów zostały umieszczone w okolicach wirtualnej redakcji tygodnika Przekrój oraz w bezpośrednim sąsiedztwie klubu ALL STARS.
Kolejnym krokiem ma być pojawienie się zajmującej ok.65 000 m2 wyspy w regionie Whatever (kojarzony z reklamami operatora). Znajdą się na niej wieżowce z apartamentami dla klientów marki, gdzie będą mogły mieszkać i odpoczywać ich wirtualne postacie.

FFC liczy na to, że w krótkim czasie przyciągnie na swoje strony w Second Life dużą część graczy, którzy na stałe zagoszczą na terenach PLAY (np. budując w tym celu wieżowce, które będą udostępniane „mieszkańcom”).

Bezpośredni adres do klubu Play: http://slurl.com/secondlife/Firemaw/57/240/33

Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

Scroll to Top