Finfinder.pl – ruszyła wyszukiwarka ofert finansowania dla firm

Opublikowano: 23 kwietnia 2019. Kategoria: Rynek. Tagi:

Finfinder.pl jest nowym finansowym startupem na polskim rynku. To kompleksowa wyszukiwarka produktów finansowych dla rodzimych przedsiębiorstw: prezentuje ofertę blisko 60 polskich instytucji finansowych.

Finfinder.pl – ruszyła wyszukiwarka ofert finansowania dla firm 1

Rynek finansowania firm jest o wiele bardziej złożony niż rynek dedykowany konsumentom. Ten ostatni sprowadza się głównie do pożyczek, kredytów hipotecznych oraz ofert powiązanych z rachunkami i kartami płatniczymi. W przypadku produktów firmowych samych kategorii jest kilkanaście.

W gąszczu produktów i parametrów nie łatwo się poruszać nawet doświadczonym doradcom finansowym. Zwłaszcza, że oferta instytucji finansowych jest w nieustannej aktualizacji. Dlatego z myślą o wsparciu dla doradców i przedsiębiorców powstał ten startup – tłumaczy Norbert Banaszek z Finfinder.pl.

Finfinder.pl to ponad 300 produktów z banków, firm leasingowych i faktorów. Począwszy od kredytu obrotowego i inwestycyjnego, leasingu operacyjnego i finansowego, aż po faktoring i finansowanie VAT-u.

Startup został podzielony na dwie strefy: dla doradców finansowych i firm. W pierwszym przypadku jest to płatne narzędzie sprzedaży i baza wiedzy. Dla firm – darmowa wyszukiwarka oraz źródło informacji o dostępności i warunkach finansowania.

W odróżnieniu od innych internetowych rankingów i porównywarek konkretnej kategorii produktów, Finfinder.pl umożliwia wyszukiwanie ofert według celu i konkretnych parametrów finansowania.

Jeśli przedsiębiorca zainteresowany jest pozyskaniem finansowania na 5 lat na inwestycję w obszarze innowacji technologicznych, uzyska  wyselekcjonowaną informację o dostępnych produktach obejmującą m.in. marżę, prowizję, wysokość raty. Jeśli te parametry spełnią oczekiwania, kontaktuje się z nami i kierujemy go do profesjonalnego doradcy, który zna już wstępnie potrzeby i dokończy proces – mówi Szymon Mojzesowicz z Finfinder.pl.

W strefie dla doradców finansowych otrzymamy szczegółowe dane dotyczące każdego produktu, m.in. dane instytucji finansującej, akceptowalne zabezpieczenia, ewentualną karencję w spłacie, minimalny wkład własny, wysokość opłat dodatkowych.

Oprócz generatora ofert, strefa doradców dysponuje także modułami zarządzania wnioskami i kontaktów z klientem (CRM). Użytkownicy otrzymają również wsparcie merytoryczne i techniczne. Ekspert z pomocą takiego narzędzia jest w stanie zaproponować klientowi całą gamę produktów finansowych oraz porównać je pod względem parametrów.

Finfinder.pl jest odpowiedzią na oczekiwania doradców, którzy w obszarze firm nie mają dostępu do narzędzia, pozwalającego na szybką analizę i sprawne poruszanie się po produktach finansowych. Docelowo Finfinder.pl ma być platformą finansowania przedsiębiorstw. Nie tylko źródłem informacji o produktach, ale miejscem wymiany opinii i doświadczeń doradców, klientów oraz instytucji finansowych – zapowiada Norbert Banaszek.

Dawid ZarazińskiFinfinder.pl – ruszyła wyszukiwarka ofert finansowania dla firm

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.