Finisz akcji WP „Polska jest fajna”

Podczas wyprawy reporterzy Wirtualnej Polski przejechali 6 tysięcy kilometrów, zrobili ponad 500 zdjęć, opisali kilkadziesiąt tajemniczych miejsc. Przekazując relacje 
z niezwykłych zakątków, o których powstały legendy, starali się udowodnić, że “Polska jest fajna”.

Tegoroczna, czwarta już edycja akcji, trwała od 15 sierpnia do 30 września. Nasi reporterzy, oprócz wyznaczonych 23 punktów na trasie podróży, odwiedzili „ponadprogramowo” także kilka innych. Byli więc w jednym z najstarszych polskich miast, Sandomierzu, podziwiali Góry Świętokrzyskie, odkryli historię bajkowego zamku w Mosznej, zwiedzili Raj, najpiękniejszą jaskinię w Polsce – opowiada Paulina Wilczek z WP, koordynator projektu Polska jest Fajna.

Finisz akcji WP „Polska jest fajna" 1

Mnie najbardziej podobały się okolice Kaszub. Malownicza miejscowość Węsiory, tajemnica kamiennych kręgów i mnóstwo legend opowiedzianych przez mieszkańców. Drugim miejscem, które mnie pozytywnie zaskoczyło była Białowieża. Nie wiedziałam, że będzie tam tyle atrakcji. Jeszcze jedna kwestia; pochodzę z nizinnych terenów i okazało się, że zdobywanie nawet niewielkich, śliskich i zamglonych gór sprawia mi duży problem. Na pewno była to przygoda życia – mówi reporterka WP, Agata Gryska.

Projektowi patronowały Radio Plus oraz National Geographic Traveler.

http://polskajestfajna.wp.pl

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry