Fitjob rozszerza działalność

Ponad 350 tys. studentów może już dołączyć do platformy łączącej młodych z pracodawcami. Od stycznia Kraków, Poznań i Wrocław zasiliły grono miast włączonych do sieci Fitjob – mobilnej aplikacji rekrutacyjnej, która dzięki pełnej automatyzacji i algorytmom AI pozwala na znalezienie pracy dorywczej lub zbudowanie personelu od podstaw w ciągu 24 godzin.

Fitjob rozszerza działalność 1

Fitjob w całości koncentruje się na studentach. Jak tłumaczą jej twórcy, studenci to specyficzna, a zarazem bardzo istotna dla rynku pracy grupa. Zgodnie z raportem Polskiej Rady Biznesu nawet 80 proc. z nich ma za sobą już pierwsze doświadczenia zawodowe. Jednocześnie drugim najważniejszym kryterium wyboru pracy jest dla studiujących elastyczność, która pozwoli na łączenie zarabiania z nauką. W odpowiedzi na tę potrzebę Fitjob stworzył aplikację agregującą ogłoszenia pracy dorywczej skierowane tylko do studentów, co pozwala wybrać najwygodniejszy sposób dorabiania do miesięcznego budżetu i zaadaptować go do planu zajęć. Twórcy chcą również sprostać studenckim nawykom konsumenckim. Dlatego proces rekrutacji jest w 100 proc. cyfrowy i nie wymaga tradycyjnego kontaktu z ogłoszeniodawcą na żywo, telefonicznie czy mailowo, a wyborem najlepszego kandydata zajmuje się inteligentny algorytm.  

Jesteśmy dumni i wdzięczni, widząc rosnące zainteresowanie Fitjob. W ciągu czterech miesięcy aplikacja zyskała na tyle dużą popularność na warszawskim rynku, że już teraz zdecydowaliśmy się na jej udostępnienie w trzech nowych lokalizacjach – Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu. Chcemy dalej rozwijać nasz projekt, aby umożliwić jeszcze większej liczbie uczniów i studentów połączenie nauki z zarabianiem – mówi Siergiej Kriukow, CEO Fitjob.

Fitjob chce także tworzyć nową jakość zatrudniania dla przedsiębiorców. Technologia pozwalać ma na bezobsługową rekrutację w ciągu 24 godzin od dodania ogłoszenia w Panelu Pracodawcy. Algorytm platformy sam wybierze najlepszego pracownika spośród aplikujących, biorąc pod uwagę ich kompetencje, dotychczasowe doświadczenie zawodowe i szybkość zgłoszenia. Technologia uwzględni też specjalne kwalifikacje wymagane do objęcia danego stanowiska, jak prawo jazdy czy książeczka sanitarno-epidemiologiczna.

Mobilna platforma rekrutacyjna Fitjob zadebiutowała na polskim rynku jesienią ubiegłego roku. W ciągu czterech miesięcy od debiutu w samej Warszawie zarejestrowało się ponad 2000 studentów szukających pracy dorywczej. Obecnie Fitjob działa w czterech największych ośrodkach akademickich w Polsce, w następnych etapach twórcy planują jednak dalszą ekspansję na kolejne studenckie miasta.

Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

Przewiń do góry