Forestlight Games rozważy przeprowadzenie emisji akcji przed debiutem na NewConnect

Forestlight Games, producent i wydawca gier na PC i konsole z Grupy PlayWay, pozytywnie przeszedł proces przekształcenia w spółkę akcyjną i realizuje plan debiutu na NewConnect w połowie roku. Wcześniej Forestlight Games planuje przeprowadzenie emisji akcji. W 2021 roku na rynek trafią cztery autorskie produkcje Studia w wersji na PC.

Forestlight Games

Przed upublicznieniem spółki planujemy przeprowadzenie emisji akcji. Środki od inwestorów chcielibyśmy przeznaczyć na sfinansowanie i marketing tytułów z naszego portfolio. Wkrótce poinformuje o podjętej decyzji dotyczącej emisji. Aktualnie koncentrujemy prace nad Dokumentem Informacyjnym. W Q2 br. planujemy jego złożenie do GPW w Warszawie – powiedział Tomasz Mazur, prezes zarządu Forestlight Games.

W procesie dołączenia Forestlight Games do grona spółek notowanych na NewConnect, firmę wspiera Kancelaria Adwokacka Kramer i Wspólnicy.

Zespoły Forestlight Games koncentrują się obecnie na pracy nad kilkoma autorskimi produkcjami, między innymi tymi, które pojawią się na rynku jeszcze w 2021 roku, czyli Rollercoaster Mechanic, Wedding Designer, Lost Viking: Kingdom of Women oraz The Pope: Power & Sin.

Współwydawcą tytułu jest spółka PlayWay, jednocześnie większościowy udziałowiec Forestlight Games. Premiera gry planowana jest na koniec br. Wcześniej studio udostępni demo podczas jednego z festiwali Steam, a także prolog gry.

Jednocześnie spółka ma w planach przystosowanie swoich autorskich projektów na konsole nowej generacji, platformy VR i urządzenia mobilne. Ostatnie będzie możliwe dzięki powołanej niedawno spółce zależnej Pixel Trapps. Spółka zależna aktualnie pracuje nad kilkoma produkcjami mobilnymi. Pierwsza z nich już trafiła na rynek, kolejne pojawią się w kolejnych miesiącach, także na mobilną platformę e-sportową Skillz.

O Forestlight Games

Forestlight Games to producent i wydawca gier na PC i konsole z Grupy PlayWay. Ma na swoim koncie premierę gry Electro Ride: The Neon Racing, nominowanej do nagrody Best Indie Game na Digital Dragons. Pracuje także nad kilkoma tytułami, m.in. Wedding Designer, The Pope: Power & Sin i Rollercoaster Mechanic, Lost Viking: Kingdom of Women, Lifeguard Simulator, premiery kilku z nich planowane są jeszcze w tym roku.

Forestlight Games chce zadebiutować na rynku NewConnect w połowie 2021 roku.

Funkcję CEO spółki pełni Tomasz Mazur, który posiada wieloletnie doświadczenie na rynku. Zaczynał jeszcze na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia od założenia spółki Mirage Software, jednego z pierwszych studiów deweloperskich w Polsce.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry