Fortumo.pl udostępnia płatności SMS w Europie Zachodniej

Fortumo, dostawca rozwiązań z zakresu płatności SMS, a zarazem otwarta platforma internetowa do obsługi mikropłatności, rozszerza sieć obsługiwanych krajów i oferuje teraz swoim użytkownikom możliwość wejścia na rynki Europy Zachodniej. Francja, Hiszpania i Portugalia zostały właśnie dodane do rodziny obsługiwanych przez Fortumo krajów, zwiększając zasięg usług Fortumo do 19 krajów w Europie and Azji.

Do tej pory nasza uwaga skupiała się na Europe Środkowej i Wschodniej, dlatego sądzimy, że dostęp do rynków Europy Zachodniej może przynieść same korzyści klientom w naszym regionie. Europa Zachodnia ma duży udział w rynku płatności mobilnych, którego szacowana wartość osiągnie 25 miliardów Euro w najbliższych dwóch latach. Firmy, startupy i przedsiębiorcy z naszego regionu, którzy próbowali oferować swoje usługi w Europie Zachodniej, spotykali się do tej pory z wieloma trudnościami i wysokimi kosztami początkowymi. Fortumo chce to zmienić, udostępniając płatności SMS-owe dla każdego klienta, od prywatnych przedsiębiorców po międzynarodowe firmy, bez zbędnych kosztów ani konieczności posiadania technicznych umiejętności – powiedział Adam Bednarek, Country Manager w Polsce.

Francja, Hiszpania i Portugalia są dopiero pierwszymi krajami Europy Zachodniej, które wprowadzamy do naszej oferty, a wkrótce ogłosimy również otwarcie w kilku następnych krajach w tym regionie. W najbliższym czasie planujemy włączyć do naszego systemu większość krajów Europy Zachodniej, jednocześnie kontynuując ekspansję w Europie Środkowej i Wschodniej oraz na Dalekim Wschodzie – powiedział Martin Koppel, Dyrektor Fortumo.

Za pomocą Fortumo każdy może utworzyć usługi oparte na płatnościach SMS bez technicznych umiejętności i dodatkowych kosztów w ciągu zaledwie 5 minut. Usługi SMS-info, SMS-campaign i SMS-chat są skierowane do użytkowników nieposiadających wiedzy technicznej, z kolei Premium SMS-connectivity i SMS-pay pozwalają doświadczonym użytkownikom i dostawcom usług internetowych korzystać z większej liczby krajów, elastycznego interfejsu użytkownika i konkurencyjnego poziomu podziału zysków.

Typowi klienci Fortumo to serwisy gier online, twórcy aplikacji społecznościowych i różni przedsiębiorcy internetowi, którzy prowadzą stronę internetową lub portal oraz stacje radiowe, lokalne gazety i agencje reklamowe. Obecnie 25 tysięcy ludzi utworzyło ponad 65 000 zarabiających usług SMS-owych w 19 krajach – mówi Koppel.

Poza Polską Fortumo działa również w Hiszpanii, Francji, Portugalii, Rumunii, Bułgarii, Serbii, Chorwacji, Czechach, Danii, Norwegii, Szwecji, Finlandii, Estonii, na Litwie, Łotwie, w Chinach, Malezji i na Tajwanie oraz wkrótce w innych nowych krajach.

Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

Scroll to Top