Fundusz LST Capital obejmie 41,18% udziałów w Podbij.pl

LST CAPITAL S.A. – fundusz typu VC/PE – podpisał umowę inwestycyjną ze spółką Irena Enterprise sp. z o.o. na mocy której obejmie 41,18% udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym portalu aukcyjnego „Podbij.pl”. LST CAPITAL S.A. lub podmioty wskazane przez fundusz obejmą 299 nowych udziałów o wartości nominalnej 500,00 zł każdy, za łączną kwotę 350.000,00 zł. Docelowo portal „Podbij.pl” zostanie wprowadzony do alternatywnego systemu obrotu na rynku NewConnect.

„Inwestujemy w spółki o dobrych fundamentach i atrakcyjnych wycenach, których dokapitalizowanie i późniejsza odsprzedaż akcji pozwoli na wygenerowanie wysokich zysków. Portal „Podbij.pl” jest jednym z dwóch liderów swojego rynku w Polsce, a z uwagi na swoją innowacyjność rynkową, dotyczącą dalszego rozwoju ma dużą szanse stać się bardzo poważnym graczem. Zapraszam wszystkich do odwiedzania strony www.podbij.pl, czeka nas spora niespodzianka jeszcze w tym roku. Teraz skupimy się na jego dofinansowaniu i zwiększeniu rentowności. Kolejnym krokiem będzie przekształcenie go w spółkę akcyjną oraz wprowadzenie do obrotu na rynku NewConnect. Po realizacji tych procesów jego wycena powinna w istotny sposób wpłynąć na wycenę rynkową LST CAPITAL SA.” – mówi Dariusz Janus, Prezes Zarządu LST CAPITAL S.A.
Fundusz LST Capital obejmie 41,18% udziałów w Podbij.pl 1

LST CAPITAL S.A. koncentruje się na podmiotach działających w branży: e-commerce, IT, telekomunikacyjnej, chemicznej, ceramicznej, usługowej oraz energetycznej, a także nieruchomości. Finansowanie tych inwestycji realizowanie jest m.in. przy wykorzystaniu środków pozyskanych w ramach oferty publicznej  (12,7 mln zł).
Fundusz LST Capital obejmie 41,18% udziałów w Podbij.pl 2
„Nabycie udziałów w portalu „Podbij.pl” jest kolejnym etapem w realizacji strategii rozwoju LST Capital, mającej na celu silne zaangażowanie w sektor poprzez agregowanie spółek e-commerce. W tym roku nabyliśmy już udziały w spółce – e-petrol sp. z o.o., zajmującej się prowadzeniem branżowych serwisów informacyjnych oraz negocjujemy nabycie udziałów w internetowym pasażu oferujący produkty RTV i AGD – Topmarket sp. z o.o. Teraz do tej grupy dołączył portal aukcyjny „podbij.pl”. Tak jak w przypadku pozostałych inwestycji nasza decyzja podyktowana była bardzo dużym potencjałem wzrostu tego podmiotu, który w znacznej mierze oparty jest na innowacyjności oferowanych usług.” – komentuje Dariusz Janus, Prezes Zarządu LST CAPITAL S.A. i dodaje:

„To nie koniec naszych inwestycji, poza ciągłym zwiększaniem naszego zaangażowania w wybranych projektach, gdzie już jesteśmy obecni, pracujemy nad biznesem opartym o geolokalizację, wykorzystywaną przez portale społecznościowe oraz przez społeczności zbierające się wokół homogennych potrzeb i zainteresowań. Jest to projekt, który w USA i niektórych krajach Europy rozwija się obecnie najszybciej i jest kolejną falą rozwoju portali społecznościowych takich jak facebook czy twitter. Intensywnie pracujemy także nad naszym projektem Sunshine Garden SA oraz Industry Technologies SA. Przyglądamy się również kolejnym businessom technologicznym, które w przyszłości będą miały decydujący wpływ na wycenę LST CAPITAL SA”

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry