Gambling.com do kupienia za 9 mln dolarów

W „dużej” prasie pojawiło się kilka doniesień na temat domeny Gambling.com, która zmierza na rynek wtórny. Cena minimalna ustalona została na 9 mln dolarów.

O sprawie Gambling.com pisaliśmy pod konie zeszłorocznego listopada. Obecny właściciel domeny, firma Media Corp., jedna z największych brytyjskich spółek internetowych, postanowił sprzedać nazwę za pośrednictwem Sedo. Cenę minimalną ustalono na 9 mln dolarów choć przedstawiciele spółki mają nadzieję uzyskać przynajmniej 10 mln dolarów.

Gambling.com do kupienia za 9 mln dolarów 1Ciekawie przedstawia się historia domeny. W 2005 roku została kupiona przez Media Corp. za 20 mln dolarów – 10 razy tyle, ile zarobiła w roku poprzednim – donosi WSJ. W 2006 roku rząd USA zakazała zakładów online – Media Corp. musiała wycofać swój interes ze Stanów.

Gambling.com jest bez wątpienia domeną o wielkim potencjale – zwłaszcza jeśli USA odblokują możliwość obstawiania przez internet. Czy 9-10 mln dolarów, połowa sumy, jaką zapłaciła za nią Media Corp. w 2005 roku, to jednak nie zbyt wygórowana cena? Przypomnijmy, że w ubiegłym roku milioner Calvin Ayre kupił domenę Slots.com za ok. 5,9 mln dolarów.

Według doniesień prasowych zainteresowanie przejęciem Gambling.com wyrażało wcześniej kilka firm. Nie byli jednak gotowi zapłacić więcej niż 6 mln dolarów. Analitycy przekonują, że obecnie przynajmniej dwie firmy mogą dać więcej: Playtech oraz bet365. Czy więcej oznacza 9 mln dolarów?

Grafika: maidstone.gov.uk

Wpisy promowane

Wydarzenia

Kampania "To jest Twój biznes"
01.12.2022 - 31.01.2023
Program społeczny TOP Women w e-biznesie
15.01.2023
Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

Przewiń do góry