GiftCard.com zmienia właściciela za 4 mln dolarów

Gift CardLab, firma oferująca rozwiązania związane z kartami podarunkowymi online, poinformowała, że kupiła domenę GiftCard.com, która będzie od tej pory jej podstawowym adresem. Cena przejęcia to 4 mln dolarów.

Do tej pory najbardziej wartościową domeną roku była personalloans.com, która w lutym zmieniła właściciela za milion dolarów. Teraz mamy nowego lidera – w bardzo ładnej transakcji GiftCard.com sprzedana została za 4 mln dolarów. Kupujący dorzucił również pakiet akcji jako dodatkowy bonus.

GiftCard.com zmienia właściciela za 4 mln dolarów 1

Przedstawiciele Gift CardLab przekonują, że zakup „klejnotu królewskiego” tej branży bardzo im się opłaci. Firma w ostatnich 12 miesiącach podwoiła liczbę pracowników (do 39) i wkrótce przekroczyć ma 100 mln dolarów osiągniętych w sprzedaży kart podarunkowych od uruchomienia w 2007 r. Dodają, że przejęcie domeny pozwoli osiągnąć 100-proc. wzrost.

To nie jedyny domenowy zakup firmy w ostatnim czasie. W ubiegłym miesiącu kupiła bowiem domenę 1-800-Giftcard.com oraz odpowiadający jej numer telefonu.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top