Google inwestuje w twórców FarmVille

Opublikowano: 12 lipca 2010. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Firma Google dyskretnie zainwestowała sumę pomiędzy 100 a 200 mln dolarów w producenta gier społecznościowych Zynga, donosi serwis TechCrunch. Twórcy bijącego rekordy popularności FarmVille mają stanowić fundament powstającej platformy Google Games.

Wartość rynkowa spółki Zynga, producenta takich hitów jak FarmVille, czy Mafia Wars, która tylko w ubiegłym roku pozyskała 500 mln dolarów od inwestorów, oceniana jest nawet na trzy miliardy dolarów. Inwestycja Google ma być kolejnym etapem długofalowej, strategicznej współpracy pomiędzy firmami. Pojawiają się głosy, że Zynga ma być fundamentem powstającej platformy Google Games, której start odbyć się ma pod koniec bieżącego roku.

O Google Games nie wiadomo prawie nic pewnego. Będzie to prawdopodobnie platforma dająca dostęp do gier społecznościowych z możliwością tworzenia sieci społecznych (w tym właśnie specjalizuje się Zynga). Być może wbudowana będzie w nadchodzący system operacyjny Google OS.

Zynga jest prawdziwą żyłą złota. Źródła TechCrunch podają, że w pierwszej połowie bieżącego roku obroty firmy wynieść mają aż 350 mln zysków, z czego połowę stanowić ma zysk operacyjny. Facebook właśnie tej firmie w dużej mierze zawdzięcza swój tak błyskawiczny sukces.

Dawid ZarazińskiGoogle inwestuje w twórców FarmVille

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.