Google zwiększa obecność w Chinach i Afryce

Wyszukiwarkowy potentat chce uruchomić w Państwie Środka serwis pozwalający na darmowe pobieranie legalnej muzyki – podał serwis paidContent.
Chiński rynek jest wciąż mało ucywilizowany. Na czele znajduje się serwis wyszukujący Baidu, którego indeks zawiera między innymi linki do pirackich nagrań. Google chce podjąć współpracę z pekińską firmą Top100.cn, która specjalizuje się w sprzedaży legalnej muzyki online.

Amerykańska korporacja wstrzyma jednak pobieranie opłat i będzie zarabiać na projekcie wyłącznie dzięki reklamom oraz usługom dodatkowym (dzwonki na komórki itp.). Każdy plik w bazie otrzyma znak wodny, który pozwoli na śledzenie muzyki (w szczególności nielegalnych kopii) w sieci.

Serwis ma oferować nagrania co najmniej trzech z czterech głównych wytwórni płytowych w USA (podpisano już umowę z Universalem, trwają rozmowy z EMI oraz Sony BMG).

Google planuje poszerzyć działalność także w Afryce. Jak pisze TechCrunch, zwiększono zatrudnienie w placówkach korporacji w Ghanie, Tanzanii, Ugandzie, Rwandzie, Nigerii i Senegalu, a także w głównym biurze w Kenii.

Źródło: paidContent/TechCrunch

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top