Google zwiększa obecność w Chinach i Afryce

Wyszukiwarkowy potentat chce uruchomić w Państwie Środka serwis pozwalający na darmowe pobieranie legalnej muzyki – podał serwis paidContent.
Chiński rynek jest wciąż mało ucywilizowany. Na czele znajduje się serwis wyszukujący Baidu, którego indeks zawiera między innymi linki do pirackich nagrań. Google chce podjąć współpracę z pekińską firmą Top100.cn, która specjalizuje się w sprzedaży legalnej muzyki online.

Amerykańska korporacja wstrzyma jednak pobieranie opłat i będzie zarabiać na projekcie wyłącznie dzięki reklamom oraz usługom dodatkowym (dzwonki na komórki itp.). Każdy plik w bazie otrzyma znak wodny, który pozwoli na śledzenie muzyki (w szczególności nielegalnych kopii) w sieci.

Serwis ma oferować nagrania co najmniej trzech z czterech głównych wytwórni płytowych w USA (podpisano już umowę z Universalem, trwają rozmowy z EMI oraz Sony BMG).

Google planuje poszerzyć działalność także w Afryce. Jak pisze TechCrunch, zwiększono zatrudnienie w placówkach korporacji w Ghanie, Tanzanii, Ugandzie, Rwandzie, Nigerii i Senegalu, a także w głównym biurze w Kenii.

Źródło: paidContent/TechCrunch

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry