Gotyx obchodzi 5 urodziny

5 lat mija od wystartowania I edycji strategiczno-ekonomicznej gry online Gotyx.
16.V.2003r o godzinie 18.53 została udostępniona testowa wersja gry Gotyx (http://www.gotyx.pl). Gra od pierwszych dni istnienia w internetowym świecie cieszyła się dużym zainteresowaniem i tak jak w życiu bywa zyskała sobie zwolenników i przeciwników. Zwolennicy wykazali ogromną determinację i chęć pomocy, przyjęli na siebie wezwanie i zaczęli współtworzyć grę przesyłając do autora swoje sugestie, pomysły, wątpliwości oraz nowe rozwiązania. Przeciwnicy odeszli do konkurencyjnych gier, by po trzech, czterech latach powrócić do zupełnie innego, nowego, przemienionego Gotyxa.

Przez pięć lat istnienia nie zmienił się jednak cel gry, którym nadal jest zbudowanie jak najsilniejszego księstwa, gdzie głównym wyznacznikiem jest liczba osad. Kolejne osady można zdobywać przez kolonizację i wojny.

Co trzy miesiące następuje koniec danej edycji gry i rozpoczyna się kolejna. Oznacza to, że zostają usunięte z mapy wszystkie osady oraz księstwa i zabawa zaczyna się od nowa. Na mapie pozostają księstwa startowe i jedna osada buntowników.

Od 1.IV.2008r trwa już XIX edycja gry, prace nad grą trwają cały czas, każdy restart niesie za sobą coś nowego, nieznanego. W kolejnych edycjach  planowane jest wprowadzenie rozwoju nauki poprzez odkrycia, zapewniać ona będzie dodatkowe możliwości i bonusy przy budowie potęgi władcy.

W grze Gotyx to gracz musi zaplanować sobie strategie działania, zarówno gospodarczą jak i militarną. Nie ma gotowych recept na sukces. Wszystko zależy od gracza, jego działań oraz otoczenia. Nie można być niczego pewnym. W ciągu jednego dnia podczas ekspansji militarnych „wrogo nastawionych sąsiadów” można stracić swoje osady.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top