Grupa Kapitałowa Kool2Play z przychodami powyżej 4 mln zł w 2021 roku

Do 4,4 mln złotych wzrosły przychody ze sprzedaży Grupy Kapitałowej Kool2Play w 2021 roku. To wzrost o 83% w porównaniu do 2,4 miliona zł w roku 2020. Większość z nich jest udziałem spółki zależnej – Kool Things. To efekt znaczącego poszerzenie zakresu usług oferowanych przez spółkę zależną. Od końca 2020 roku agencja marketingu gamingowego tworzy kompletne kampanie marketingowe dla wielu klientów z całego świata.

Grupa Kapitałowa Kool2Play z przychodami powyżej 4 mln zł w 2021 roku 1

Miniony rok był dla nas niezwykle owocny. Liczne wzmocnienia kadrowe, rekordowe wyniki sprzedaży, to tylko początek. Perspektywy na przyszłość dla grupy kapitałowej są bardzo obiecujące. Przede wszystkim w marcu nastąpi wyczekiwany launch Uraguna w early access, co odbije się pozytywnie na przychodach całej grupy.  Ponadto w tym roku rozpoczynamy testy tworzonego przez Kool Things Buffmakera, czyli oprogramowania typu SaaS (software as a service), służącego do automatyzacji, przetwarzania i analityki danych usług marketingowych. Najważniejsze wydarzenia są dopiero przed nami, dlatego wierzymy, że wynik GK Kool2Play w 2022 zaskoczy bardzo pozytywnie naszych akcjonariuszy – powiedział Marcin Marzęcki, prezes Kool2Play. –

W wersję próbną  Uraguna będziemy mogli zagrać jeszcze przed launchem w early access. W ramach Festiwalu Steam Next, który będzie trwać od 21 do 28 lutego, udostępnione zostanie demo gry. 

Uragun to przede wszystkim pełna akcji strzelanka, która ma zapewnić szybką, widowiskową rozgrywkę. Gra oferuje dużą ilość dynamicznych, skondensowanych misji. Dzięki temu zapewni fun zarówno graczom, którzy chcą poświęcić więcej czasu i doskonalić swoje umiejętności, jak i tym, którzy szukają krótkiej, energicznej rozrywki. Kierując zabójczym, ale budzącym sympatię mechem, będziemy mogli niszczyć przeciwników na różne sposoby wybierając zestawy uzbrojenia (np. shotgun oraz wyrzutnia rakiet, czy futurystyczny bumerang). To wszystko w różniących się wizualnie etapach (cyberpunkowy Hong Kong, gorąca i piaszczysta Barcelona, czy mroźny Kanion). Twórcy udostępnili właśnie najnowsze wideo przedstawiające jak zmieniała się gra w trakcie dewelopmentu. Gra będzie tytułem rozwijanym długofalowo na wszystkich platformach: PC, Xbox, PlayStation i Switch. Przyczynią się do tego m.in. uzyskane przez Kool2Play granty o łącznej wartości ponad 5,2 miliona złotych. Pierwszy z wspartych projektów dotyczy stworzenia zaawansowanej sztucznej inteligencji przeciwników, a drugi automatyzacji testowania gier z wykorzystaniem SI.

Wpisy promowane

Wydarzenia

dev.js Summit 2022
13.10.2022
semKRK#20
28.10.2022
Weź nasz patronat!
31.12.2022

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry