Historyczny Photoshop do darmowego i legalnego pobrania

Na rynku dostępna jest obecnie 13 generacja Photoshopa. Ponad 20 lat temu udostępniono pierwszą wersję. Teraz każdy może ją pobrać za darmo.

Computer Science Museum oferuje kod źródłowy Photoshopa 1.0.1 z 1990 r. dla komputerów Mac. Zupełnie legalnie i za zgodą Adobe. Aplikację można pobrać i wykorzystywać do niekomercyjnych zastosowań.

Historia Photoshopa rozpoczęła się w latach 1980-tych, jako program o nazwie „Display”, napisany przez Thomasa Knolla. Jego brat, John Knoll – weteran efektów wizualnych, który pracował nad wszystkich, od „Głębi” po nadchodzący film „Pacific Rim” –  wykorzystywał aplikację do edycji fotografii. Adobe podpisało porozumienie o dystrybucji aplikacji w 1989 r. – czytamy w opisie Computer Science Museum.

Photoshop2

Photoshop3

Photoshop1

Dla chcących pobrać aplikację (ok. 130 tys. linijek kodu) i przyjrzeć się początkom tak ważnej historii jest też zławiadomość. Do kodu nie dołączone są biblioteki MacApp, które były licencjonowane od Apple.

Aplikację znaleźć można pod tym adresem.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry