HR Box rozwiązuje kadrowe bolączki

Systemem SAP HCM posiłkują się w Polsce największe przedsiębiorstwa, zatrudniające dziesiątki tysięcy pracowników. Jego funkcjonalność od niedawna stała się również dostępna dla mniejszych firm – na rynku pojawił się HR Box – system prekonfigurowany autorstwa firmy GAVDI Polska, bazujący na SAP HCM.

Wiele firm boryka się z podobnymi problemami kadrowymi, związanymi z nadmierną  pracochłonnością przygotowywania wynagrodzeń i ich zestawień w różnych układach.  Odrębnie prowadzone bazy dla kadr i płac sprawiają, że wiele czasu pochłania uzgadnianie informacji, a proste aplikacje płacowe nie umieją sobie poradzić ze zwolnieniami dotyczącymi poprzedniego miesiąca. Firma GAVDI Polska na podstawie swoich rozległych doświadczeń implementacyjnych w obszarze SAP HCM była w stanie te najczęściej występujące problemy wyselekcjonować i przygotować na nie panaceum – rozwiązanie prekonfigurowane HR Box, zawierające już gotowe modele wybranych procesów, predefiniowane narzędzia, struktury danych i profile uprawnień.  – Nasz pakiet eliminuje podstawowe bolączki działu kadr i z pewnością doskonale się sprawdzi w firmach zatrudniających 500-1000 osób. Każda z nich może na wstępie ocenić jego przydatność na podstawie zdefiniowanej zawartości biznesowej. Nie oznacza to, że nie są możliwe jakieś  indywidualne modyfikacje, tylko że będą przez nas osobno wycenione. HR Box mimo wstępnej prekonfiguracji zachowuje pełen potencjał rozwoju i po implementacji jest tak samo eksploatowany,  jak pełnowymiarowy SAP HCM – wyjaśnia Teresa Olszewska, prezes GAVDI Polska.

Akceptacja z góry zdefiniowanego funkcjonalnego zakresu rozwiązania HR Box sprawia, że jego implementacja jest szybsza, a więc i istotnie tańsza. System nadaje się dla przedsiębiorstw z dowolnej branży. Jego nabywca nie musi korzystać z systemu SAP w obszarze finansów i kontrolingu – pakiet obejmuje przygotowanie interfejsów do takich aplikacji innych producentów. Jednak system licencjonowania rozwiązań SAP sprawia, że wdrożenie HR Box może być finansowo korzystniejsze dla firm już korzystających z SAP ERP w innym obszarze.

– Zmienność przepisów prawnych w Polsce sprawia, że rynek na systemy prekonfigurowane w obszarze HCM dopiero u nas raczkuje. Jestem jednak przekonana, że przyszłość należy do takich rozwiązań, na co wskazują doświadczenia krajów bardziej od nas technologicznie zaawansowanych: Niemiec, Austrii czy Szwajcarii. Wraz ze stabilizacją środowiska prawnego popyt na takie systemy będzie w Polsce rósł, dlatego zdecydowaliśmy się zainwestować w przygotowanie pakietu HR Box. Ze względu na kluczowe znaczenie lokalnych przepisów, takie zadanie zawsze będzie należało do lokalnych partnerów SAP – dodaje Teresa Olszewska.

HR Box zapoczątkowuje serię prekonfigurowanych pakietów przygotowywanych przez GAVDI Polska. Trwają prace nad BI Box – pakietem raportów dotyczących HR dla hurtowni danych oraz TM (Time Management) Box – rozwiązaniem pozwalającym nie tylko na prostą ewidencję czasu pracy i nieobecności, ale także zawierającym narzędzia do kontroli poprawności planowania i rozliczania czasu pracy.

www.gavdi.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry