Hyperion z Grupy MNI wchodzi w segment e-commerce

Notowana na warszawskiej giełdzie grupa MNI powiększa się o kolejną spółkę. Kontrolowany przez MNI S.A. katowicki Hyperion S.A. kupił 100% udziałów w NetShops.pl Sp. z o., który prowadzi w Polsce sklepy internetowe m.in. dla sieci marketów budowlanych PRAKTIKER oraz znanej firmy wysyłkowej 3SUISSES.

 

Wejście w segment e-commerce jest częścią nowej strategii Hyperion S.A. Wartość inwestycji w NetShops.pl wyniosła ok. 4,5 mln zł.

Hyperion z Grupy MNI wchodzi w segment e-commerce 1– Transakcja jest realizacją nowej strategii Hyperion S.A., która zakłada, że ta nasza spółka zależna przestaje być dostawcą usług dostępu do szerokopasmowego Internetu i usług głosowych (sprzedając aktywa telekomunikacyjne dla MNI Telecom S.A.), a staje się teledostawcą usług multimedialnych. Naturalnym uzupełnieniem tej strategii będzie działalność Hyperion S.A. w segmencie e-commerce – wyjaśnia Andrzej Piechocki, prezes MNI S.A.

NetShops.pl w najbliższym czasie chce mocno zaistnieć na polskim rynku e-commerce.

– E-commerce czekają w Polsce lata niezakłóconego dynamicznego rozwoju. NetShops.pl dzięki posiadanym rozwiązaniom może stać się jednym z liderów w tym segmencie rynku. Jednak jego potencjał wykracza daleko poza typowy e-commerce, co w pełni ujawni się dzięki współpracy z innymi spółkami grupy MNI – mówi Andrzej Piechocki, prezes MNI S.A.

NetShops.pl jest drugą akwizycją zrealizowaną przez grupę MNI. W kwietniu Hyperion S.A. kupił firmę Lark Europe Sp. z o.o., jednego z największych producentów i dystrybutorów urządzeń do nawigacji GPS oraz tabletów w Polsce.

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top