Instagram ma 27 mln użytkowników

Opublikowano: 12 marca 2012. Kategoria: Rynek. Tagi:

Twórcy Instagram, aplikacji do dzielenia się zdjęciami, która do tej pory dostępna była jedynie dla użytkowników systemu iOS, podzielili się imponującymi statystkami i zaprezentowali aplikację na Androida.

Instagram ma 27 mln użytkowników 1Podczas konferencji SXSW Interactive twórcy Instagram zdradzili, że ich aplikacja ma obecnie 27 mln zarejestrowanych użytkowników. Jeszcze w grudniu było ich „zaledwie” 15 mln. Nie poinformowali o liczbie aktywnych użytkowników, ale dodali, że 67 proc. osób, które korzystały z Instagram w ostatnim tygodniu, uruchamiało ją w dniu poprzedzającym wystąpienie na konferencji.

To poziom zaangażowania jaki znamy z Facebooka – dodał Kevin Systrom, współtwórca aplikacji.

Była również okazja do pokazania nadchodzącej androidowej wersji Instagram. Mimo, że nie była to pełna prezentacja, twórcy zapowiedzieli, że pod wieloma względami jest to jeszcze lepsza wersja aplikacji znanej z iOS. Aplikacja jest właśnie testowana i pojawić ma się „już wkrótce”.

Dawid ZarazińskiInstagram ma 27 mln użytkowników

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.