Internetowa giełda dla laboratoriów

Branżowy serwis internetowy Laboratoria.net uruchomił we wtorek 15 lutego pierwszą w Polsce Giełdę Sprzętu Laboratoryjnego. Znaleźć można w niej wszystko, co może przydać się podczas przeprowadzania badań i doświadczeń naukowych.

Założeniem Giełdy jest stworzenie miejsca, gdzie mogą spotkać się osoby zainteresowane niedrogim wyposażeniem niezbędnym do pracy naukowej i badawczej w laboratorium. Sprzęt używany jest zwykle dużo tańszy od analogicznego nowego. Daje to szansę polskim laboratoriom na tani zakup stosunkowo nowych technologii ’z drugiej ręki’. Z drugiej strony można się również pozbyć sprzętu niepotrzebnego – pod warunkiem, że jest on sprawny.

Giełda ma długą tradycję w krajach zachodnich, gdzie zdobyła sporą popularność. Stamtąd pochodzi też większość oferowanego sprzętu. Zwykle był on używany różnego rodzaju laboratoriach. Część sprzętu jest fabrycznie nowa – pochodzi np. z wyprzedaży czy likwidacji firm. Wszystkie urządzenia objęte są gwarancją.

– Dzięki systemowi Labexchange z Giełdy może skorzystać każdy, kto ma dostęp do Internetu, telefonu lub faksu – mówi Wolfgang Kuster, twórca sukcesu Giełdy w Niemczech. – Aby jednak przejrzeć konkretne produkty, trzeba pofatygować się przed ekran monitora – dodaje. Organizatorzy pobierają prowizję od sprzedanego sprzętu. Samo uczestnictwo w giełdzie – zarówno zainteresowanych kupnem, jak i sprzedażą – jest bezpłatne.

Giełdę znaleźć można w Internecie pod adresem www.laboratoria.net/gielda. W serwisie znaleźć można również najnowsze informacje ze świata nauki.

http://www.laboratoria.net/gielda

Wpisy promowane

Wydarzenia

Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024
I ❤ business & HR
11.06.2024 - 12.06.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top