Apple udostępnia usługę iTunes Match

Firma Apple udostępniła nową wersję programu iTunes, a wraz z nią – usługę iTunes Match, skanującą i dopasowującą posiadaną przez użytkownika bibliotekę do muzycznego katalogu sklepu.

iTunes Match skanuje posiadane przez użytkownika zbiory muzyczne i identyfikuje te nagrania, które nie zostały zakupione od Apple. Jeśli takie piosenki występują w katalogu Music Store, zostaną udostępnione użytkownikowi w dobrej jakości (256Kbps AAC) i w „chmurze”. Match jest rozszerzeniem iCloud, usługi pozwalającej na synchronizację kontaktów, kalendarzy, skrzynek mailowych, aplikacji i innego rodzaju danych pomiędzy urządzeniami Apple.

Apple udostępnia usługę iTunes Match 1

Rozwiązanie wprowadzone przez Apple dostępne jest obecnie wyłącznie dla mieszkańców USA. Jest również płatne – kosztuje 24,99 dol. rocznie. Firma nie poinformowała o swoich planach udostępnienia rozwiązania na innych rynkach.

iTunes Match zaprezentowana została podczas czerwcowej konferencji Apple i do tej pory była testowana. Zainteresowanie usługą okazało się tak duże, że kilka godzin po jej wprowadzeniu obciążenia nie wytrzymały serwery Apple i firma chwilowo zawiesiła możliwość skorzystania z usługi.

 

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry