Apple udostępnia usługę iTunes Match

Opublikowano: 15 listopada 2011. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Firma Apple udostępniła nową wersję programu iTunes, a wraz z nią – usługę iTunes Match, skanującą i dopasowującą posiadaną przez użytkownika bibliotekę do muzycznego katalogu sklepu.

iTunes Match skanuje posiadane przez użytkownika zbiory muzyczne i identyfikuje te nagrania, które nie zostały zakupione od Apple. Jeśli takie piosenki występują w katalogu Music Store, zostaną udostępnione użytkownikowi w dobrej jakości (256Kbps AAC) i w „chmurze”. Match jest rozszerzeniem iCloud, usługi pozwalającej na synchronizację kontaktów, kalendarzy, skrzynek mailowych, aplikacji i innego rodzaju danych pomiędzy urządzeniami Apple.

Apple udostępnia usługę iTunes Match 1

Rozwiązanie wprowadzone przez Apple dostępne jest obecnie wyłącznie dla mieszkańców USA. Jest również płatne – kosztuje 24,99 dol. rocznie. Firma nie poinformowała o swoich planach udostępnienia rozwiązania na innych rynkach.

iTunes Match zaprezentowana została podczas czerwcowej konferencji Apple i do tej pory była testowana. Zainteresowanie usługą okazało się tak duże, że kilka godzin po jej wprowadzeniu obciążenia nie wytrzymały serwery Apple i firma chwilowo zawiesiła możliwość skorzystania z usługi.

 

Dawid ZarazińskiApple udostępnia usługę iTunes Match

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.