Jak uzyskać dotację na założenie sklepu internetowego?

Rozpoczęcie każdego rodzaju działalności gospodarczej wiąże się ze sporymi kosztami, szczególnie w początkowym okresie. Chociaż sklep internetowy nie jest bardzo drogim przedsięwzięciem, to jednak dobrze jest mieć środki na jego założenie, dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z dotacji unijnych.

Jeśli już zdecydowaliśmy się na prowadzenie własnego e-biznesu kolejnym krokiem będzie udanie się do najbliższego Urzędu Pracy lub tez instytucji zajmującej się przyznawaniem dotacji unijnych. W pierwszej kolejności należy się dowiedzieć, czy realizowane tam projekty odpowiadają profilowi naszej działalności. Mimo tego, że obecnie dotacje stały się powszechne, może okazać się, że musimy poczekać na realizację odpowiedniego projektu.

Zasięgniemy tam też niezbędnych informacji dotyczących kwoty, jaka może nam zostać przyznana, ilości dokumentów koniecznych do uzyskania dotacji oraz sposobu wypełnienia i złożenia wniosku. W każdym przypadku musimy też przygotować biznesplan. W zależności od miejsca zamieszkania mogą nam zostać przyznane dotacje w różnych kwotach, a każda z instytucji sama określa, na co można wydać przyznane pieniądze.

Dotacje unijne są bezzwrotne, ale firma musi działać przez minimum rok. Z Unii Europejskiej możemy uzyskać do 40.000 zł. Tą kwotę można przeznaczyć nie tylko na zakup towaru czy bieżące opłaty, ale również na pensje, gdy zatrudnimy pracownika. Zatrudniona osoba musi być zarejestrowana w Urzędzie Pracy jako bezrobotna.

Dużą zaletą dotacji unijnych jest fakt, iż nie trzeba być bezrobotnym, aby je otrzymać. Ten warunek musi być spełniony tylko w przypadku starania się o dotację  w Powiatowym Urzędzie Pracy.

Szczegółowe informacje na temat dotacji unijnych oraz projektów realizowanych w różnych województwach znajdziemy na stronie www.funduszeeuropejskie.gov.pl.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry