Jeden dzień z życia Ziemi

Opublikowano: 24 kwietnia 2012. Kategoria: Rynek. Tagi:

Trzy tysiące godzin materiałów filmowych to zasoby wykorzystane przez twórców filmu „One Day On Earth”.

Historia filmu „One Day On Earth” sięga 2008 roku. W tym czasie grupa osób postanowiła pójść w ślady twórców wydarzenia muzycznego, rozpoczęcia Światowego Festiwalu Muzyki Sakralnej, gdzie wykonano w tym samym czasie utwór muzyczny przez muzyków przebywających w różnych miejscach na Ziemi. Przyglądając się temu występowi osoby tworzące projekt „One Day On Earth” postanowiły uwiecznić na taśmie filmowej jeden dzień z życia Ziemi. Wolontariusze z różnych regionów świata pierwszy raz uwiecznili za pomocą kamer dzień 10 października 2010 roku. Powstała w ten sposób mapa przedstawiająca ten dzień w formie zdjęć i filmów.

Jeden dzień z życia Ziemi 1

Dzięki skomunikowaniu ogromnej ilości zaangażowanych osób poprzez serwisy społecznościowe i stronę internetową projektu doszło do powtórzenia nagrywania w dniu 11 listopada 2011 roku. Dzięki tym posunięciom powstało około 3000 godzin materiałów filmowych wykorzystanych w stworzeniu filmu „One Day On Earth”. Film został odtworzony na forum Zgromadzenia Generalnego ONZ w niedzielę w związku z obchodzonym 22. kwietnia Światowym Dniu Ziemi. Dodać należy też, że projekcja w siedzibie ONZ zbiegła się ze światową premierą filmu w wielu rejonach globu. W Polsce „One Day On Earth” można było obejrzeć w Warszawie, Łodzi oraz Wrocławiu.

Treścią filmu są zagadnienia dotyczące środowiska i gospodarki wodnej, praw kobiet, zdrowia, ubóstwa oraz wydarzeń związanych ze zwykłym życiem człowieka. Film pokaże jednocześnie podobieństwa i różnice w codziennym życiu ludzi w różnych regionach świata.

Robert ZarychtaJeden dzień z życia Ziemi

Podziel się!

O autorze

robert