Kampania Virginity – House kontrowersyjnie o dziewictwie…

Opublikowano: 7 kwietnia 2008. Kategoria: Rynek. Tagi:

W związku z kontrowersjami jakie wzbudziła kampania Virginity (dzięki, której m.in. możemy poznać 69 sposobów na uchronienie dziewictwa) znanej odzieżowej marki House, firma postanowiła przedstawić swoje oficjalne stanowisko w tej sprawie oraz wyjaśnić cel realizowanych działań. Kampania jest niewątpliwie odważna i trudno przejść obok niej obojętnie, jednak wygląd reklam oburzył wielu Polaków. Twierdzą oni, że obraża ona ich religijne uczucia. Co na to marka House?

– W związku z kontrowersjami jakie pojawiły się w percepcji kampanii „Virginity”, chcielibyśmy złożyć wyjaśnienia dotyczące naszych działań oraz oświadczyć, że nie było naszym celem ośmieszenie idei dziewictwa, ani urażenie niczyich uczuć, w szczególności uczuć religijnych. – czytamy w oświadczeniu.

 

Kampania Virginity - House kontrowersyjnie o dziewictwie… 1

Marka House zwraca się do ludzi młodych,  w tym wypadku w wieku 19-25 lat. Realizację kampanii poprzedziły badania, które podobno wykazały, że zaprezentowane obrazy były właściwie interpretowane przez respondentów. Według ich opinii kampania prowokowała do dyskusji ale nie obrażała uczuć religijnych.

 

– W kampaniach wizerunkowych pragniemy poruszać tematy, które są ważne dla młodego pokolenia, ale często rodzą kontrowersje. Chcemy w ten sposób zachęcić do dyskusji, której celem jest łamanie kulturowych tabu. Równocześnie podkreślamy, że naszym celem nie jest narzucanie ani promocja żadnego światopoglądu. Podobnie jak w poprzednich działaniach marki House, w kampanii „Virginity”, wykorzystaliśmy kod zrozumiały dla młodych ludzi, w kreacji zaś postanowiliśmy posłużyć się przerysowaniem i niedomówieniem. Dlatego też zdecydowaliśmy się na zastosowanie specyficznej stylizacji modeli i scenografii, tak aby obrazy sprawiały wrażenie odrealnionych. Wszystko to posłużyć miało temu, by odbiorca miał pewność, że prezentowane sceny są rzeczywistością wykreowaną i służą prezentacji idei.

 

Kampania Virginity - House kontrowersyjnie o dziewictwie… 2

House wyraża ubolewanie oraz zdziwienie, z powodu reakcji części odbiorców kampanii, a na prośbę urażonych mieszkańców Krakowa postanowił nawet  zmienić eksponowane plakaty na tzw. citylightach, na ich wersję „ocenzurowaną”, w której zakryto elementy mogące budzić kontrowersje.

 

– Planując poszczególne etapy kampanii zdawaliśmy sobie sprawę z faktu, że będzie ona widoczna nie tylko dla młodzieży. (…)Zdawaliśmy sobie sprawę, że przerysowanie i metafory użyte w przygotowanych przez nas reklamach mogą wśród ludzi starszych niż nasi odbiorcy budzić kontrowersje, dlatego też postaraliśmy się by w żadnym momencie nie przekroczyć granic obyczajowych, a oferowany przez nas przekaz nie był dla nikogo obraźliwy. Z tym większym zakłopotaniem odbieramy głosy świadczące o odbiorze reklam niezgodnym z naszymi zamiarami i wartościami przyświecającymi marce House.

 

Kampania Virginity - House kontrowersyjnie o dziewictwie… 3

Jak zapewnia Monika Kapłan – Gerc, Dyrektor Marketingu marki House – Kampania zakończona zostanie badaniami, które dadzą obraz tego jak została ona odebrana przez młodych ludzi. Już teraz jednak stwierdzić możemy, że jej percepcja jest zgodna z naszymi zamierzeniami.

www.virginity.pl

Hanna LaskowskaKampania Virginity – House kontrowersyjnie o dziewictwie…

Podziel się!

O autorze

hania