Kanadyjczycy mają wątpliwości związane z rozszerzeniem .bank

Z wprowadzeniem nowych domenowych końcówek wiąże się wiele wyzwań. Jednym z nich są międzynarodowe normy, nawet te odnoszące się do moralności. Kto jednak mógł przypuszczać, że kontrowersje wzbudzi końcówka .bank?

Safe
Creative Commons License photo credit: rpongsaj

Grupa organizacji finansowych zasugerowała, że TLD .bank może zmniejszyć poziom phishingu oraz zwiększyć zaufanie klientów. Tylko bowiem prawdziwe banki spełniające wysokie wymagania mogłyby zarejestrować domeny w takiej końcówce.

Z takim poglądem nie zgadza się kanadyjskie Biuro Kierownika Instytucji Finansowych (OSFI), instytucja dbająca o racjonalne inwestowanie zasobów rządowych w tym funduszu emerytalnego. Wysłało list skierowany do Roda Beckstrom’a z ICANN, w którym stwierdza, że może podjąć niezbędne kroki przeciwko przekonaniu, że .bank zapewni wiarygodność i bezpieczeństwo klientów.

Funkcjonujący w Kanadzie Bank Act stwierdza, że żadna instytucja, której działalności nie reguluje OSFI nie może używać słowa „bank” w celu opisu prowadzonej przez siebie działalności. OSFI stwierdza więc, że jeśli ktoś naruszy Bank Act zostanie „poproszony” o porzucenie swojej domeny .bank lub zostaną mu postawione zarzuty kryminalne.

Jeśli bankowa końcówka zostanie wprowadzona OSFI jest gotowa podjąć działania w celu edukacji Kanadyjczyków by „w pełni rozumieli wartość, która może kryć się w .bank TLD”.

Źródło: DomainNameWire

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry