Kaspersky Lab patentuje technologię do walki z zagrożeniami

Opublikowano: 25 czerwca 2009. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Kaspersky Lab, producent rozwiązań do ochrony danych, informuje o uzyskaniu w Stanach Zjednoczonych patentu na technologię ochrony przed sieciowymi zagrożeniami. Metoda pozwala, przy użyciu automatycznie generowanych skryptów, na wykrywanie i usuwanie szkodliwych programów, a także na likwidowanie skutków ich obecności w systemie.

Technologia opatentowana przez Kaspersky Lab jest połączeniem dotychczas istniejących i nowych metod służących do walki ze szkodliwym oprogramowaniem. Zautomatyzowane procedury przetwarzają duże ilości danych i dodatkowo pomagają w optymalizowaniu i uczeniu systemu ochrony. Mimo automatyzacji użytkownicy mogą dostosowywać ochronę w czasie jej działania.

Dzięki połączeniu różnych mechanizmów możliwe jest efektywniejsze wykorzystanie zasobów systemowych oraz uzyskanie wysokiego poziomu wykrywania zagrożeń. Wykorzystanie danych empirycznych w procesie uczenia systemu ochrony pozwala na jego samodoskonalenie w trakcie pracy.

Omawiana metoda została opracowana przez Olega Zajcewa, starszego specjalistę ds. technologii w Kaspersky Lab. Patent dotyczący systemu ochrony oraz jego implementacji został zarejestrowany 26 maja 2009 r. pod numerem 7 540 030 przez amerykański Urząd Patentów i Znaków Towarowych.

Tomasz UchańskiKaspersky Lab patentuje technologię do walki z zagrożeniami

Podziel się!

O autorze

tomasz.uchanski