Kaspersky Lab patentuje technologię do walki z zagrożeniami

Kaspersky Lab, producent rozwiązań do ochrony danych, informuje o uzyskaniu w Stanach Zjednoczonych patentu na technologię ochrony przed sieciowymi zagrożeniami. Metoda pozwala, przy użyciu automatycznie generowanych skryptów, na wykrywanie i usuwanie szkodliwych programów, a także na likwidowanie skutków ich obecności w systemie.

Technologia opatentowana przez Kaspersky Lab jest połączeniem dotychczas istniejących i nowych metod służących do walki ze szkodliwym oprogramowaniem. Zautomatyzowane procedury przetwarzają duże ilości danych i dodatkowo pomagają w optymalizowaniu i uczeniu systemu ochrony. Mimo automatyzacji użytkownicy mogą dostosowywać ochronę w czasie jej działania.

Dzięki połączeniu różnych mechanizmów możliwe jest efektywniejsze wykorzystanie zasobów systemowych oraz uzyskanie wysokiego poziomu wykrywania zagrożeń. Wykorzystanie danych empirycznych w procesie uczenia systemu ochrony pozwala na jego samodoskonalenie w trakcie pracy.

Omawiana metoda została opracowana przez Olega Zajcewa, starszego specjalistę ds. technologii w Kaspersky Lab. Patent dotyczący systemu ochrony oraz jego implementacji został zarejestrowany 26 maja 2009 r. pod numerem 7 540 030 przez amerykański Urząd Patentów i Znaków Towarowych.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Shopper Day 2021
26.10.2021
Expert Summit 2021
04.11.2021
Forum Gospodarki Cyfrowej
09.11.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry