Ken i Barbie znowu razem?

Opublikowano: 4 lutego 2011. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Firma Mattel, największy na świecie producent zabawek, prowadzi zakrojoną na szeroką skalę kampanię marketingową, której celem jest pojednanie Barbie i Ken’a, jednej z najbardziej znanych par na świecie.

Barbie (właściwie Barbra Millicent Roberts) i Ken byli parą przez wiele lat. W Walentynki 2004 r. nastąpiło jednak kontrowersyjne zerwanie. Od 2006 r. Ken przechodził metamorfozę „umysłu, ciała i duszy”. Plastikowy mężczyzna chce pojednać się z Barbie podczas tegorocznych Walentynek.

Ken i Barbie znowu razem? 1Firma Mattel w związku z powyższą historią prowadzi szeroko zakrojoną kampanię marketingową. Jej punktem centralnym jest strona barbieandken.com, która umożliwia użytkownikom oddania swego głosu w ważkim dylemacie: czy Barbie powinna znów przyjąć Ken’a? Na stronie działa specjalny wskaźnik (Love-O-Meter), który wyświetla opinię internautów w tej sprawie (obecnie: „Give Him A Chance!”). Mattel prowadzi również działania w serwisach społecznościowych takich jak Facebook, Twitter czy Foursquare. Kanał w YouTube przedstawia Ken’a, który rejestruje się w serwisie randkowym Match.com i dowiaduje się, że jego idealnym dopasowaniem jest właśnie Barbie.

Kampania wspiera promocję nowej lalki Ken’a oraz obchody jego 50 urodzin. Producent określa ją jako „najlepszego chłopaka na każdą okazję” ponieważ „mówi cokolwiek chcesz by powiedział”. Ken korzysta również z najnowszych technologii: używa MacBook’a, przegląda strony za pomocą przeglądarki Chrome, zwraca uwagę na facebookowe reklamy.

Mattel prowadzi również działania offline. Podczas odbywającej się w Soho imprezy poświęconej modzie (Fashion’s Night Out), firma zaprezentowała ekskluzywną kolekcję lalek. Ken’a zobaczyć można było również w Magnolia’s Bakery, gdzie kupował prezent dla Barbie oraz na billboardach w Nowym Jorku i Los Angeles.

Producent zabawek zaprezentował także mini-serial o nazwie „Genuine Ken”, który dostępny jest w serwisie Hulu. Serial, którego pierwszy odcinek pojawił się 18 stycznia, przedstawia zawodników zmagających się o tytuł „Najlepszego amerykańskiego chłopaka”.

Mattel zapowiada kolejne atrakcje w swej potężnej kampanii: „Zostańcie z nami. Ken wciąż walczy o serce Barbie”, czytamy na stronie barbieandken.com. Czy Ken’owi uda się przekonać Barbie?

[Za: Mashable]

Dawid ZarazińskiKen i Barbie znowu razem?

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.