Kolejne wzrosty Apple

Opublikowano: 25 kwietnia 2012. Kategoria: Rynek. Tagi:

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, we wtorek 24 kwietnia, odbyła się telekonferencja firmy Apple, na której podano szczegółowe wyniki finansowe za II kwartał bieżącego roku rozliczeniowego. Zysk netto zwiększył się rok do roku o 94 proc.Kolejne wzrosty Apple 1

Firma Apple przedstawiła bardzo dobre wyniki kwartalne, wskazujące na to, że rozwija się w dynamicznym tempie. Jej dochody wzrosły z 24,67 mld dolarów w tamtym roku do poziomu 39,2 mld dolarów w tym roku. Jednocześnie, zysk netto, który jeszcze w tym samym okresie tamtego roku wynosił 5,99 mld dolarów, dziś oszacowany został na kwotę niemalże dwukrotnie wyższą – na 11,6 mld dolarów.

Sukcesywnie wzrasta liczba sprzedanych komputerów z charakterystycznym jabłuszkiem. Wyniosła ona w tym kwartale 4 mln sztuk, co stanowi wzrost o 7 proc. do podobnego okresu z poprzedniego roku. Marża wzrosła natomiast w perspektywie rocznej do poziomu 47,4 proc. – w poprzednim roku było to 41,4 proc.

Rośnie kwartalna sprzedaż iPhonów: o 88 proc. rok do roku, 35,1 mln sztuk. W tym samym czasie sprzedano 11,8 mln sztuk iPadów w II kwartale, notując jeszcze wyższy wzrost roczny – 151 proc.

Zmalała jedynie sprzedaż iPodów i to kolejny kwartał z rzędu. Tym razem zmniejszyła się ona o 15 proc. rok do roku. W II kwartale sprzedano 7,7 mln sztuk tych urządzeń.

Jesteśmy zadowoleni ze sprzedaży ponad 35 mln iPhone`ów i niemalże 12 mln iPadów w tym kwartale. Nowy iPad jest wyłączony z dobrego początkowego wyniku. Przez najbliższy rok będziecie mogli zobaczyć o wiele więcej tego typu innowacji, jakie jest w stanie dostarczyć Apple – powiedział Tim Cook, dyrektor generalny firmy Apple.

Marta Michałek-MachniewskaKolejne wzrosty Apple

Podziel się!

O autorze

marta