Koniec limitów cenowych na odnowienia?

ICANN zaproponowała by limity cenowe dla odnowień nazw nowych domen najwyższego poziomu zostały zlikwidowane. Rejestrator mógłby arbitralnie ustalać cenę w zależności od jakości domeny. Sprzeciwiający się temu użytkownik mógłby stracić do niej prawa.

Limity cenowe miałyby nie podlegać żadnym ograniczeniem. Co więcej, sprawa nie dotyczy tylko nowych gTLD. Obowiązujące w ICANN „zasady równouprawniania” stanowią, że rejestratorzy mogą kopiować wszystkie zaakceptowane przez Korporację warunki umowne pomiędzy domenami najwyższego poziomu. W praktyce może to oznaczać, że będą oni przenosić zapisy dotyczące nowych domen najwyższego poziomu na stare (takie jak .cm, .biz, czy .net).

Rejestratorzy podejmowali już próbę usunięcia limitów cenowych. Krytyka z jaką się spotkali sprawiła jednak, że zaprzestali tych prób. Jeśli teraz uda się przeforsować te zmiany będzie to cios dla całej branży domenowej. Właściciele wielu domen mogą nagle stanąć przed koniecznością zapłacenia ogromnych pieniędzy za utrzymanie do nich praw.

Aznews.pl za  webmasterworld.com

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top