LMS Invest inwestuje w druk 3D

Do portfela inwestycyjnego SpeedUp Venture Capital Group trafił kolejny projekt. Za pośrednictwem LMS Invest i SpeedUp Innovation grupa objęła udziały w biznesie związanym z technologią druku 3D. Jednym z założycieli spółki Omni3D, w ramach której realizowany będzie projekt jest twórca RapCraft – pierwszej komercyjnej drukarki 3D w Polsce.

logo omni3dOmni3D – nowa spółka w portfolio LMS Invest i SpeedUp Innovation – koncentrować się będzie na dostarczaniu klientom biznesowym oraz indywidualnym komponentów (drukarki, software do obsługi druku, materiały oraz części eksploatacyjne) do druku 3D w niskim nakładzie (do 1000 sztuk). Spółka planuje w większości działać w ramach ruchu opensource, korzystając z otwartych zasobów RepRap.

Założycielami Omni3D są Bartek Barłowski, właściciel marki RapCraft, w ramach której opracowano pierwszą polską konstrukcję drukarki o tej nazwie oraz Konrad Sierzputowski, który od dwóch lat prowadzi własne projekty startupowe m.in. Evilport oraz Wink Media wraz z IQ Partners oraz Red Sky/Xevin. Omni3D będzie marką parasolową, do której aportem wniesiona została działalność marki RapCraft. Od teraz nazwa ta używana będzie do oznaczenia modelu jednej z dostępnych w ofercie drukarek.

Technologia druku 3D rozwija się w oszałamiającym tempie i ma realne szanse zrewolucjonizować świat, jaki znamy. Pozyskany kapitał pozwoli nam nie tylko dotrzymać kroku rozwijającemu się rynkowi, ale także wprowadzić kilka autorskich rozwiązań, które – mamy nadzieję – wkrótce staną się standardem. Chcemy, aby nasza drukarka jako pierwsza i jedyna na rynku była tzw. network enabled, co pozwoli jej funkcjonować w sieci (poprzez ethernet lub wifi), a użytkownik będzie mógł ją obsłużyć choćby z iPada – powiedział Konrad Sierzputowski z Omni3D.

LMS Invest oraz SpeedUp Innovation są częścią SpeedUp Venture Capital Group, polskiej grupy funduszy wczesnej fazy inwestujących na wszystkich etapach rozwoju nowych przedsiębiorstw. W skład grupy poza wyżej wymienionymi funduszami wchodzą jeszcze SpeedUp IQbator oraz SpeedUp Investments.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry