Lovells doradcą przy zakupie The Telegraph Group

Opublikowano: 25 czerwca 2004. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Międzynarodowa kancelaria prawna Lovells doradzała Sir Davidowi Barclay i Sir Fredericowi Barclay przy transakcji zakupu The Telegraph Group, w skład której wchodzą tytuły: The Daily Telegraph, The Sunday Telegraph i The Spektator. Umowa zakupu The Telegraph Group, uznany za jedną z najdłuższych i najbardziej spornych transakcji jakie kiedykolwiek miały miejsce w londyńskim City, została zawarta 22 czerwca br.

Przetarg na The Telegraph Group rozpoczął się w listopadzie 2003 roku, z momentem zaangażowania przez zarząd Hollinger International – jej ówczesnego właściciela – firmy Lazard do przeprowadzenia sprzedaży jej aktywów. Lovells początkowo doradzał przy ofercie pierwokupu akcji Hollinger Inc. należących do Lorda Blacka, złożonej w styczniu 2004 w Stanach Zjednoczonych. Press Acquisitions Limited – spółka kontrolowana przez Davida i Fredericka Barclay – dołączyła do przetargu na The Telegraph Group po zablokowaniu tej oferty.

Lovells świadczy usługi doradcze na rzecz Davida Barclay i Fredericka Barclay od ponad 25 lat. Kancelaria była zaangażowana w takie transakcje, jak: nabycie spółki GUS plc za kwotę 590 milionów GBP, nabycie The Scotsman i The Sunday Business (obecnie: The Business) oraz sieci hoteli Ritz. Prawnikem, który kierował zespołem przy każdej z powyższych transkacji – włączając w to zakup The Telegraph Group – był Marco Campagnoni, szef praktyki private equity.

http://www.lovells.com

Sylwester KozakLovells doradcą przy zakupie The Telegraph Group

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.