Marijuana.com zmienia właściciela za 4,2 mln dolarów

Kalifornijska firma General Cannabis, zajmująca się wspieraniem rynku wykorzystania marihuany do celów medycznych, ogłosiła przejęcie domeny Marijuana.com.

Jak donosi TechCrunch, domena Marijuana.com wraz z działającym w jej ramach serwisem, została sprzedana za 4,2 mln dolarów. Lub chyba lepiej byłoby napisać: 4,20.

Marijuana.com zmienia właściciela za 4,2 mln dolarów 1Jak czytamy w informacji prasowej, Marijuana.com ma uruchomiona w 1995 roku i ma obecnie 300 tys. zarejestrowanych użytkowników. Plany nowego właściciela to poszerzenie treści i funkcjonalności dostępnych w serwisie.

General Cannabis Inc. jest od roku właścicielem popularnej strony WeedMaps. Serwis jeszcze przed przejęciem przynosił 400 tys. dolarów miesięcznie; w lipcu tego roku wygenerował milion dolarów przychodów i ma obecnie ponad 10 mln odsłon miesięcznie.

Trzeba przyznać, że to bardzo ciekawe przejęcie, nawet jeśli nie dotyczy “czystej” domeny, ale również działającego serwisu. Fanom marihuany z pewnością łatwiej będzie zapamiętać nazwę Marijuana.com niż WeedMaps.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry