Menelgame wystartowała z sukcesem w Polsce

Sukces największej niemieckiej gry online Pennergame przełożył się na jej polską wersję. W ciągu miesiąca na Menelgame.pl zarejestrowało się ponad 100 000 graczy, żeby zbierać puszki na Pradze lub żebrać na Dworcu Centralnym.

Menelgame jest polską odmianą największej w Niemczech gry online Pennergame, która pozyskała 1,6 miliona graczy, stając się prawdziwym fenomenem tamtejszego internetu. Jej dwudziestoletni twórcy Marius Follert i Niels Wildung przyznają, że liczą na międzynarodowy sukces.

Niemieccy gracze poruszają się po Hamburgu lub Berlinie. Tłem wersji angielskiej (Dossergame.co.uk) jest Londyn, a polskiej – Warszawa. Jest to kolejny krok do międzynarodowej ekspansji. „Tworząc grafikę i treść gry staraliśmy dopasować się do warszawskiej rzeczywistości, gra nie jest dokładną kopią wersji niemieckiej”-wyjasnia Niels Wildung. Wkrótce gra ma wystartować również we Francji, Hiszpanii i Rosji.

Zadaniem gracza jest doprowadzenie wirtualnego bezdomnego bohatera do roli posiadacza pałacu. Drogą do osiągnięcia tego celu są pieniądze, które można zarabiać sprzedając puszki, tocząc walki lub żebrząc. Gra nie jest jednak odzwierciedleniem rzeczywistości, ma ona charakter satyry i ironii. Menelgame rozwija się w błyskawicznym tempie. W rankingu Alexa znajduje się już wśród 250 najchętniej odwiedzanych polskich stron internetowych.

Pennergame, Dossergame i Menelgame są zarządzane przez Farbflut Entertainment GmbH w Hamburgu. Twórcami gry są Marius Follert i Niels Wildung (obecnie dwudziestolatkowie). Z liczbą 1,6 miliona graczy, Pennergame jest największą grą internetową według rankingu Alexa, Comscore i Google. Inwestorami firmy Farbflut są doświadczeni niemieccy przedsiębiorcy internetowi Daniel Grözinger i Sven Schmidt, znani m.in. jako założyciele serwisu moikrewni.pl.

Menelgame.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top