Mill Games będzie współfinansować tworzenie gry Civitatem autorstwa rumuńskiego studia

Mill Games, akcelerator rozwoju dla zespołów gamingowych z Rumunii nawiązało współpracę ze studiem Lone Wolf Games z Bukaresztu. W ramach współpracy Mill Games będzie współfinansować grę Civitatem autorstwa zespołu, a także wesprze ją marketingowo. Zgodnie z zapowiedziami producentów tytuł ma się ukazać na rynku w I kwartale 2022 r. LW Games wyda grę własnymi siłami.

Mill Games będzie współfinansować tworzenie gry Civitatem autorstwa rumuńskiego studia 1

Civitatem jest produkcją z gatunku city builder, która zabierze gracza do czasów średniowiecza. Do jego zadań będzie należało wznoszenie osady na ziemiach, które kryją niejedną tajemnicę. W ramach rozgrywki gracz będzie m.in. wydobywać złoża surowców przy wykorzystaniu umiejętności mieszkańców osady. Z upływem czasu stanie się burmistrzem, a zwiększając populację swojej osady, prowadzi cywilizację do osiągnięcia nieskończonego dobrobytu. Rozwijając nowe technologie, stosunki dyplomatyczne oraz umiejętności populacji poprzez szkolnictwo, jak i sieć różnego typu budynków wprowadza osadników w czasy świetności. Ponadto gracz będzie stawiać czoła atakom najeźdźców oraz nieprzewidywalnej, zmieniającej się pogodzie.

Civitatem to efekt kilkumiesięcznych negocjacji z rumuńskim developerem. George Neguceanu, założyciel studia jest doświadczonym twórcą gier, przez wiele lat pracującym dla takich gigantów jak Ubisoft czy Gameloft. Cieszy nas zatem fakt, że współpracujemy z tak doświadczonym studiem jak LW Games. Tematyka Civitatem odpowiada na potrzeby gracza — łączy ze sobą elementy charakterystyczne zarówno dla symulatora, jak i strategii.  Uważamy, że tytuł ma szansę osiągnąć sukces, szczególnie, że już teraz buduje dużą społeczność na platformie Steam – powiedział Dariusz Wais, prezes Mill Games.

Studio zostało założone w 2013 roku przez George Neguceanu. Pierwszą grą studia było Centauri Sector, które ukazało się na PC w 2015 roku. W 2018 roku na platformie Steam ukazała się natomiast wersja Early Access gry Civitatem. Premiera ostatecznej wersji tytułu zaplanowana jest na I kwartał 2022 roku.

Realizujemy sukcesywnie naszą strategię wspierania rumuńskich studiów. Intensywnie poszukujemy następnych kreatywnych twórców gier, takich jak LW Games. Aktualnie prowadzimy rozmowy z kilkunastoma zespołami. Liczymy na to, że niebawem podpiszemy kolejne umowy – dodał Dariusz Wais. Mill Games regularnie rozwija portfolio projektów. Spółka podpisała umowę ze studiem HeadBite Games z Bukaresztu na wsparcie finansowe i merytoryczne tytułu FearLand, gry z gatunku real-time stealth tactics autorstwa wspomnianego studia. Zgodnie z zapowiedziami producentów gra ma się ukazać na rynku w II kwartale 2022 r.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top