Moduł wysokiego składowania TETA w GRENE

Moduł wysokiego składowania – nowy produkt wrocławskiej TETY, w maju zostanie uruchomiony w GRENE Sp. z o.o. Jest to kolejna funkcjonalność o jaką został wzbogacony pakiet TETA 2000 specjalnie na potrzeby Spółki.

Grene Sp. z o.o. to jedna z największych firm z branży technicznego wyposażenia rolnictwa. Kilkadziesiąt punktów sprzedaży oraz liczna grupa przedstawicieli handlowych, tworzą największą sieć handlową na rynku zaopatrzenia rolnictwa w Polsce. W 2003 roku GRENE rozpoczęło i zakończyło budowę magazynu centralnego, który zaopatruje w towar własną sieć sprzedaży, punkty partnerskie i dealerskie, a także rolników indywidualnych.

„Planując uruchomienie magazynu centralnego, GRENE poszukiwało najpierw innego, specjalistycznego oprogramowania, które mogłoby samodzielnie współpracować z pakietem TETA 2000, ale w tym przypadku po raz kolejny zdecydowaliśmy się skorzystać z usług TETY, ponieważ zależało nam na pełnej integracji wszystkich systemów informatycznych pracujących w naszej firmie. Wdrożenie tego modułu będzie dla nas największym projektem informatycznym roku 2004”- mówi Tomasz Ławniczak – Manager IT GRENE Sp. z o.o.

„Ze Spółką GRENE współpracujemy od 1999 roku, kiedy to rozpoczęliśmy wdrożenie systemu TETA 2000. Pakiet był nieustannie dostosowywany do jej potrzeb i wzbogacany o kolejne funkcjonalności. Obsługa magazynów wysokiego składowania to element konsekwentnie realizowanej strategii zmierzającej do umożliwienia naszym klientom maksymalnie sprawnego przepływu materiałów, surowców i produktów przez ich organizacje. Pozwoli naszym klientom ograniczyć powierzchnię magazynową, a integracja z terminalami radiowymi pozwoli na szybką obsługę przyjęć i wydań magazynowych.” – powiedział Wojciech Dobrowolski, Dyrektor Zespołu Produktowego TETA 2000.

Moduł wysokiego składowania umożliwia precyzyjny podział powierzchni magazynowych oraz optymalizację rozmieszczenia towarów w magazynach. Każdej lokalizacji magazynowej można przypisać jej wymiary, nośność i symbole indeksów, które wolno w niej przechowywać. Optymalne rozlokowanie towarów ułatwia klasyfikacja lokalizacji metodą ABC. Każdorazowo po przyjęciu dostawy specjalne algorytmy aplikacji podpowiadają, gdzie mają zostać umieszczone otrzymane materiały. Algorytmy te opierają się na cechach lokalizacji, ilości wolnego miejsca, położeniu takich samych indeksów z poprzednich dostawa, a także klasach miejsc. Określone materiały mogą być również przypisane na stałe do lokalizacji. Podczas wydawania materiałów system podpowiada, skąd użytkownik powinien pobrać indeksy, a także do którego obszaru kompletacji ma je dostarczyć. Jeśli dany indeks znajduje się w różnych lokalizacjach o wyborze może decydować kolejka (FIFO, LIFO itp.), klasa dostępności lub inne przesłanki.

http://www.teta.com.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top