Monster Worldwide przejmuje Yahoo! HotJobs

Opublikowano: 9 lutego 2010. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Monster Worldwide, największy na świecie serwis kariery ogłosił zakup Yahoo! HotJobs, międzynarodowego serwisu rekrutacyjnego dla osób poszukujących pracy i pracowników. Transakcja o wartości 225 mln dolarów zostanie sfinalizowana w trzecim kwartale 2010 roku. Przez najbliższe trzy lata ruch ze strony Yahoo! HotJobs! w USA oraz Kanadzie będzie przekierowywany na stronę monster.com.

Umowa o przekierowaniu ruchu będzie rozliczana w oparciu o roczne statystyki wejść na stronę. Po wejściu umowy w życie, Monster Worldwide będzie miał przez określony czas wyłączność na negocjacje podobnych umów w Europie, Azji i Ameryce Łacińskiej. W 2009 HotJobs odnotowało 12,6 mln wejść unikalnych użytkowników na stronę.

Przejęcie HotJobs to jedno z wielu działań, które mają na celu zapewnić osobom szukającym pracy szerszy wybór ofert, a pracodawcom – dostęp do najlepszych kandydatów. W Polsce odczują różnicę ci użytkownicy monsterpolska.pl, którzy poszukują pracy za granicą. Już teraz po założeniu polskiego profilu można aplikować o pracę w ponad 50 krajach, co oznacza dostęp do ok. miliona ogłoszeń na całym świecie. Teraz ilość ofert pracy znacznie się zwiększy – powiedział Dominik Matuzewicz, Sales Development Manager serwisu monsterpolska.pl.

Dawid ZarazińskiMonster Worldwide przejmuje Yahoo! HotJobs

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.