MURATOR przejmuje Super Express

12 listopada Rada Nadzorcza Media Express wyraziła zgodę na przejęcie wydawania dziennika „Super Express” przez MURATOR S.A. W wyniku konsolidacji, która zostanie sfinalizowana do końca br., MURATOR S.A. rozpocznie działalność na rynku prasy codziennej, co pozwoli mu w ciągu najbliższych lat znaleźć się w ścisłej czołówce wydawców w Polsce.
"Przejęcie "Super Expressu" – dziennika, który w ostatnich kilkunastu miesiącach systematycznie poprawiał wyniki, zwiększając sprzedaż egzemplarzową, a także wpływy z reklam – pozwoli podwoić obroty MURATORA. Jesteśmy przekonani, że w ciągu dwóch, trzech lat obroty wzrosną nawet trzykrotnie. MURATOR S.A. chce w krótkim czasie znaleźć się w czołówce wydawców na polskim rynku" – powiedział Zbigniew Benbenek, przewodniczący rad nadzorczych MURATOR S.A. i Media Express Sp. z o.o.

Transakcja nie spowoduje zmian personalnych. Dziennik tworzony będzie w dotychczasowej siedzibie przy ul. Jubilerskiej. Media Express zajmie się rozwijaniem działalności poligraficznej i – jak dotychczas – będzie nadal drukować "Super Express".

Sprzedaż „Super Expressu” MURATOR S.A. to kolejny etap (po m.in. wrześniowym połączeniu struktur sprzedaży wydawnictw) konsolidacji mediów z grupy ZPR.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry