Nabór wniosków on-line do projektu Media 3.0

Inkubator Przedsiębiorczości Media 3.0 rozpoczął  nabór wniosków on line do projektu. Jego celem jest finansowe i merytoryczne wsparcie pomysłowych i energicznych ludzi w tworzeniu innowacyjnych i często przełomowych technologii w szczególności animacji i grafiki 3D, internetu, e-learningu, technologii mobilnych i telekomunikacji.

Wnioski on-line można składać za pośrednictwem strony www.milionnastart.pl do dnia 31 marca 2010 roku. Spośród nadesłanych wniosków Komitet Inwestycyjny wyłoni 75 najlepszych pomysłów. Ich autorzy przejdą kolejną, bezpośrednią fazę selekcji która pozwoli wyłonić 30 pomysłów dla których zostanie opracowane  studium wykonalności. Ostatecznie na wsparcie finansowe przy realizacji innowacyjnych projektów może liczyć 12 pomysłodawców. Wkład kapitałowy może wynieść nawet 200 tys. EURO.

Jednocześnie rozpoczyna się kampania informacyjna która ma na celu dotarcie do potencjalnych beneficjentów projektu. Działania skierowane są do trzech głównych grup: studentów, pracowników naukowych oraz ludzi pracujący w korporacjach.

Mamy nadzieje, że uda nam się zachęcić pracowników korporacji do  prowadzenia własnego biznesu. Nasz projekt może pomóc im w realizacji, często rewolucyjnych i przełomowych technologicznie pomysłów, które nie mają zbyt wielkiej szansy na wdrożenie w strukturach organizacyjnych korporacji. Liczymy też na to, że od nich będą pochodzić najbardziej dojrzałe biznesowo pomysły – mówi Kinga Pawłowska, Dyrektor projektu Inkubator przedsiębiorczości Media 3.0

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej z EFRR w ramach PO IG oraz budżetu państwa, Priorytet 3 – Kapitał dla innowacji, Działanie 3.1- Inicjowanie działalności innowacyjnej. Łączny budżet projektu to około 15 mln PLN. Koordynatorem projektu Media 3.0 jest Park Technologiczny – Miasteczko Multimedialne sp. z o.o., który powstał w 2006 roku w Nowym Sączu. (www.miasteczkomultimedialne.pl). Partnerami projektu są PKPP Lewiatan, Multiklaster, AIP oraz ICM.

www.milionnastart.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top