Najnowsza końcówka: .SX

Zarząd ICANN zatwierdził wprowadzenie nowej końcówki – ccTLD Sint Maarten, autonomicznego terytorium Holandii, wchodzącego w skład Małych Antyli. Czy .SX stanie się „siostrzanym” rozszerzeniem dla .SEX?

Najnowsza końcówka: .SX 1Końcówka .SX miała zostać zatwierdzona jeszcze w październiku, razem z rozszerzeniem .CW, przypisanym wyspie Curaçao. Potrzeba wprowadzenia obu domen pojawiła się po likwidacji Antyli Holenderskich w 2010 roku, do których przypisane było rozszerzenie .AN. .CW została delegowana w październiku, ale z akceptacją dla .SX ICANN czekała do końca listopada.

Rejestr .SX poprowadzi spółka firm OpenRegistry (Luksemburg) oraz Media Fusion (Kanada). ccTLD .CW znajduje się w rękach Uniwersytetu w Curaçao.

Rozpad Antyli Holenderskich na trzy terytoria pozostawia jeszcze konieczność wprowadzenia końcówki .BQ dla wysp Bonaire, Saba i Sint Eustatius. Data delegacji nie została jeszcze podana.

Można się zastanawiać nad potencjałem końcówki .SX. Czy stanie się „siostrzanym” rejestrem dla domeny .SEX, która – co jest niemal pewne – pojawi się w ramach programu nowych domen?

 

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry