Największe spotkanie rynku domenowego w Europie Środkowej i Wschodniej

Nowe końcówki, arbitraż domenowy, cyberbezpieczeństwo – to tylko niektóre tematy, które omawiane były podczas największego spotkania rynku domenowego Europy Środkowej i Wschodniej. Nie zabrakło również polskiego akcentu.

W dnia 14-15 września w Nowym Sadzie (Serbia) odbyła się czwarta konferencja rejestrów i rejestratorów z Europy środkowej i wschodniej (4th International Conference for ccTLD administrators and registrars of the CIS, Central and Eastern Europe) zorganizowana przez rejestr domen .RU (The Coordination Center for TLD RU) we współpracy z rejestrami z Ukrainy oraz Serbii. W konferencji brało udział około 120 uczestników z ponad 30 krajów, w tym przedstawiciele rządów, biznesu, rejestrów domen, firmy zajmujące się rynkiem wtórnym, organizacji pozarządowych oraz ICANN.

Największe spotkanie rynku domenowego w Europie Środkowej i Wschodniej 1

Konferencja poświęcona była szerokiemu wachlarzowi zagadnień związanych z rynkiem domenowym, w tym m.in. nowym domenom najwyższego poziomu, zagadnieniom prawnym, whois, arbitrażowi domenowemu oraz domenom wykorzystującym znaki narodowe. Uczestnicy mogli zapoznać się także z podejściem różnych krajów Europy centralnej i wschodniej do kwestii zarządzania domenami narodowymi.

Cieszymy się, że organizowana co roku przez rejestr .RU konferencja cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Ostatnie dwa dni były wypełnione bardzo ciekawymi prezentacjami, a w kuluarach uczestnicy mogli swobodnie wymieniać się swoimi doświadczeniami. Nasza konferencja to doskonałe miejsce dla rozwoju biznesu związanego z domenami – powiedziała naszej redakcji Julia Ovchinnikova z rejestru domen .RU

Konferencja miała także polski akcent. Andrzej Bartosiewicz (Yonita.com) prezentował uczestnikom zagadnienia związane z cyberbezpieczeństwem – pojawiające się nowe zagrożenia, takie jak cyberterroryzm, nowe sposoby ataków oraz rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo użytkowników internetu. Pokazywał też w jaki sposób rejestry i rejestratorzy mogą dostarczać zaawansowane usługi (w tym oferowany od kilku miesięcy przez Yonita skaner podatności).

Pełny program z zapisem prezentacji dostępny jest pod tym adresem.

[zdjęcie: Андрей Колесников, szef rejestru .RU/.РФ, otwierający konferencję]

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top