NASK: Corporate Token bez serwera uwierzytelniającego

NASK dołączył do oferty produktów bezpieczeństwa pionierską usługę Corporate Token. Pozwala ona na łatwą i szybką implementację mechanizmów silnego uwierzytelniania bez konieczności wdrażania w infrastrukturze firmy serwera uwierzytelniającego.

Corporate Token pozwala korzystać z bezpiecznego dostępu do firmowych zasobów szczególnie tym, przedsiębiorstwom które nie są zainteresowane inwestowaniem w dodatkowe elementy infrastruktury i zatrudnianiem pracowników zajmujących się ich bieżącą obsługą techniczną.

NASK oferuje Corporate Token w oparciu o produkty renomowanego międzynarodowego dostawcy EMC/RSA Security. Rozwiązanie powstało na bazie tokenów SecurID zapewniających wiarygodne uwierzytelnienie użytkownika wykorzystujące dwa elementy: PIN-kod i zmienną część jednorazowego hasła. W ramach usługi NASK dzierżawi klientom generatory części zmiennej hasła – tokeny EMC/RSA Security SID-700. Są to urządzenia wielkości breloczka wyświetlające cyklicznie (co 60 sekund) ciąg cyfr stanowiący dynamiczny identyfikator możliwy do użycia tylko raz oraz ważny tylko w czasie, kiedy jest wyświetlany.

Usługa Corporate Token świadczona jest w modelu Managed Security Services – pełnego outsourcingu infrastruktury uwierzytelniającej zlokalizowanej w centrum danych NASK. Bazą usługi jest wdrożony w NASK  klaster niezawodnościowy zbudowany z serwerów uwierzytelniających EMC/RSA Security Authentication Manager. Zastosowana w nim wieloprocesowa architektura pozwala na niezawodną obsługę wielu milionów użytkowników na pojedynczym serwerze oraz setek jednoczesnych żądań uwierzytelnienia. Corporate Token zapewnia klientom nie tylko łatwą i szybką implementację mechanizmów silnego uwierzytelniania bez konieczności wdrażania w swojej infrastrukturze serwera uwierzytelniającego, ale również gwarantuje utrzymanie systemu przez NASK oraz panel administracyjny pozwalający na zarządzanie kontami użytkowników.

Opłata abonamentowa za Corporate Token uzależniona jest od liczby użytkowników, dla których dzierżawione są tokeny RSA SecurID. Istotną korzyścią jest możliwość zakupienia usługi nawet dla kilku użytkowników.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top