NASK podłącza do Internetu klientów firmy BRICKS & BITS

Opublikowano: 18 sierpnia 2004. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

NASK podłączył do Internetu kolejnych dwóch klientów firmy BRICKS & BITS – operatora telekomunikacyjnego obsługującego instytucje zlokalizowane w warszawskich biurowcach.

Zgodnie z umową zawartą pomiędzy NASK a BRICS & BITS, NASK świadczy usługi dostępu do Internetu dla BRICKS & BITS z możliwością ich odsprzedaży. W zakres umowy wchodzi zestawianie, zarządzanie, monitorowanie i utrzymanie przez NASK łączy dostępowych do Internetu.

BRICKS & BITS – jako operator telekomunikacyjny w warszawskich biurowcach – wykorzystuje łącza dostarczone przez NASK do podłączania swoich klientów. Łącza dla nich są zestawiane z wykorzystaniem technologii Cisco LRE (Long Reach Ethernet). LRE działa na bazie standardowego okablowania miedzianego, które jest już w budynkach, np. okablowanie sieci telefonicznej), transmitując po nim sygnał sieci Ethernet oraz sygnał telefoniczny. Rozwiązanie to eliminuje konieczność inwestycji w nowe okablowanie strukturalne, co oznacza dla klientów konkretne oszczędności.

Dzięki współpracy obu firm zapewniono dostęp do Internetu przez sieć NASK już 14 klientom BRICKS & BITS.

http://www.nask.pl

Sylwester KozakNASK podłącza do Internetu klientów firmy BRICKS & BITS

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.