NeedApp Poznań chce wdrożyć pomysły przyjazne mieszkańcom

NeedApp Poznań odbędzie się 20-21 czerwca w Poznaniu, głównym celem wydarzenia jest stworzenie aplikacji zachęcającej mieszkańców do wspólnego rozwoju miasta.

BANNER KV_OK

Nawet najdrobniejsza aktywność mieszkańców na rzecz dokonywania pozytywnych zmian w bliższym i dalszym otoczeniu może przełożyć się na widoczne i niepodważalne efekty. Dlatego tak ważne jest dla nas wsparcie ich zaangażowania, jak również zaoferowanie nowoczesnych narzędzi do brania czynnego udziału w życiu miasta. Wierzymy, że zarówno formuła NeedAppa, zakładająca skupienie się na potrzebach odbiorców, jak i jego efekt w postaci aplikacji mobilnej, zapewnią rozwiązanie ułatwiające poznaniakom kształtowanie obrazu własnej okolicy – powiedziała Agnieszka Kępa z Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania.

NeedApp składa się z dwóch etapów. Pierwszym z nich są warsztaty kreatywne, które mają na celu stworzenie nowych rozwiązań dla mieszkańców. Uczestnikami warsztatów będą przedstawiciele władz i świata nauki, miejscy aktywiści, społecznicy oraz przedstawiciele najróżniejszych branż.

Następnie koncepcje te trafią do firm programistycznych uczestniczących w hackathonie. Firmy te przez następną dobę tworzą one prototypy aplikacji mobilnych rywalizując o zlecenie na realizację swojego projektu. Zwycięski projekt zostanie wdrożony i oddany do użytku poznaniakom.

Aby zgłosić chęć udziału w warsztatach lub hackathonie należy wypełnić formularz aplikacyjny dostępny na stronie www.needapp.pl/poznan.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top