Netflix w Europie na początku przyszłego roku

Netflix planuje europejską ekspansję. W pierwszym kwartale przyszłego roku pojawić ma się w Wielkiej Brytanii oraz Hiszpanii. Świadczyć tu będzie usługi związane ze streamingiem filmów.

Przedstawiciele czołowych europejskich dystrybutorów filmowych potwierdzili nieoficjalnie, że podpisali z Netflix umowy, które pozwolą serwisowi świadczyć swoje usługi na Starym Kontynencie. Amerykańska firma nie chce jednak jeszcze komentować sprawy.

Netflix w Europie na początku przyszłego roku 1Netflix prawdopodobnie nie wprowadzi w Europie swojej najbardziej znanej usługi, czyli możliwości wypożyczenia filmu na DVD i Blu-Ray za pomocą subskrypcji pocztowej. Taka oferta ma pozostać wyłącznie dostępna dla mieszkańców USA. W Europie Netflix przekonywać chce do swoich rozwiązań streamingowych.

Dlaczego Hiszpania i Wielka Brytania? W przypadku Hiszpanii zadziałać może – nieco przekornie – status kraju o bardzo wysokim poziomie piractwa. Usługi Netflix mogą stać się tu atrakcyjną alternatywą dla nielegalnie pobieranych filmów – jeśli firma wprowadzi niskie ceny abonamentowe i rozbudowaną bibliotekę treści. W Wielkiej Brytanii natomiast streaming i usługi VOD cieszą się dużą popularnością, głównie za sprawą darmowego BBC iPlayer, usługi państwowego nadawcy. Większa jest tu także konkurencja, przede wszystkim ze strony platform takich jak LoveFilm (należący do firmy Amazon) czy BSkyB (należący do News Corp.).

We wrześniu ubiegłego roku Netflix pojawił się w Kanadzie, a w ostatnim czasie serwis ogłosił swoje plany wejścia na 43 rynki regionu Ameryki Łacińskiej i Karaibów do końca 2011 roku. Zainteresowanie rynkami europejskimi wydaje się naturalną konsekwencją rozwoju oraz promocji rozwiązań streamingowych. Będzie to jednak o wiele większe wyzwanie finansowe.

Nie wiemy czy i ewentualnie kiedy Netflix może zagościć w Polsce.

[Za: Variety]

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top