Niemiecki fundusz zainwestował w Epuls

Niemiecki fundusz inwestycyjny Holtzbrinck Ventures, wchodzący w skład grupy wydawniczej Holtzbrinck GmbH nabył udziały w serwisie społecznościowym Epuls. Zaangażowanie międzynarodowego inwestora jest ściśle związane z planami rozwoju Epuls, które zakładają szybkie wejście na rynek niemiecki. Nowo pozyskani partnerzy zapewnią serwisowi pomoc w postaci know-how i pełne wsparcie w kontaktach biznesowych.
Inwestorzy nabyli część udziałów w Pixelate Ventures, jednocześnie jednak podniesiony został  kapitał spółki. Choć strony nie informują jaka ilość udziałów była przedmiotem transakcji, to z uzyskanych przez nas informacji wynika, że wszystkie decyzje związane z funkcjonowaniem firmy nadal podejmowane będą przez dotychczasowy zarząd.

Wejście na rynek niemiecki jest dla Epuls.pl jednym z priorytetów a odpisana z inwestorami umowa ma właśnie w tym pomóc. Kierownictwo Pixelate Ventures liczy przede wszystkim na to, że wykorzysta doskonałą znajomość realiów tamtejszego rynku i bardzo dobre relacje niemieckich partnerów w świecie biznesu. Ich powiązania mają ułatwić start portalu Epuls najpierw na niemieckim, a później być może i na innych rynkach zachodnich.

Niemiecki fundusz zainwestował w Epuls 1

Fundusz Holtzbrinck Ventures jest częścią dużej, międzynarodowej grupy wydawniczej Holtzbrinck GmbH, jest ona właścicielem wydawnictw branżowych oraz wielu tytułów prasowych. Filozofia działania funduszu opiera się na aktywnym wspieraniu firm działających w obszarze Internetu, komunikacji i mediów elektronicznych oraz eCommerce. Fundusz zapewnia wsparcie menedżerskie, dostarcza know-how i zapewnia finansowanie projektów.  W ubiegłym roku wydawnictwo Handelsblatt – część grupy Holtzbrinck GmbH – zostało większościowym udziałowcem portalu finansowego Money.pl.

„Inwestujemy w Epuls między innymi dlatego, że posiada on doskonale zdefiniowaną i bardzo atrakcyjną grupę użytkowników, gdzie średnia wieku wynosi 17 lat i która tworzy bardzo żywą społeczność. Jest to wymarzony target do działań reklamowych dla przemysłu muzycznego, telefonii komórkowej i wielu innych branż.” – powiedział Martin Weber, dyrektor zarządzający Holtzbrinck Ventures. „Od dawna obserwujemy rynek polski i prowadzimy na nim różne działania. O wyborze Epuls na partnera zaważyło także to, że jest to przynosząca zyski, profesjonalnie zarządzana firma ze świetną kadrą menedżerską. Nasza wizja biznesu i pomysły na dalszy rozwój są bardzo spójne. Dotyczy to zarówno rozwoju Epuls w Polsce, jak i wejścia serwisu na rynek niemiecki.”

Niemiecki fundusz zainwestował w Epuls 2

„Pozyskanie tak ważnych partnerów może Epulsowi tylko pomóc. Najbardziej liczymy na ich wiedze, doświadczenie oraz bardzo mocne kontakty biznesowe. Dzięki temu porozumieniu Epuls otrzymuje potężny zastrzyk w postaci know-how i wsparcia biznesowego. Jest to szczególnie istotne w świetle naszych planów na rynku niemieckim, które za sprawą naszych nowych partnerów nabrały znacznego przyspieszenia.” – komentuje Grzegorz Gorczyca, CEO firmy Pixelate Ventueres.

Oprócz funduszu Holtzbrinck Ventures mniejszościowymi udziałowcami serwisu Epuls zostali także trzej biznesmeni: Oliver Jung, Łukasz Gadowski oraz Peter Schüpbach.

Oliver Jung to niemiecki biznesmen, znany inwestor na niemieckiej scenie Web 2.0. W roku 1997 założył firmę IT, która została wprowadzona na niemiecką giełdę – osiągnięta stopa zwrotu z inwestycji wyniosła ok. 100 milionów euro. Od roku 2004 inwestuje w młode firmy z branży Internetowej. Łukasz Gadowski jest twórcą serwisu Spreadshirt, założoną przez siebie firmę rozwinął w międzynarodowe przedsięwzięcie zatrudnia ona ponad 100 osób i działa na wszystkich rynkach Unii Europejskiej, a także w USA i Japonii.
Z kolei pochodzący ze Szwajcarii Peter Schüpbach jest właścicielem funduszu inwestycyjnego NewBorn Consulting Network L.P. W roku 2005 otrzymał tytuł „Business Angel of the Year” od organizacji ASBAN (Swiss Business Angel Association).

Nie udzielane są informacji na temat wysokości zaangażowania inwestorów, tak odnośnie liczby udziałów, jak i kwoty transakcji. Jednocześnie strony zadeklarowały gotowość do dalszych inwestycji i wspólnego realizowania nowych projektów.

Niewykluczone, iż dla zachodnich inwestorów jest to dopiero pierwszy krok a dalsze zaangażowanie w Epuls jest sprawą otwartą. Zapewne decydującym czynnikiem będzie to, czy start bliźniaczego serwisu Epuls w Niemczech okaże się sukcesem, czy też nie…

www.epuls.pl
www.holtzbrinck-ventures.com

Hanna Laskowska, e-biznes.pl

O portalu Epuls pialiśmy ostatnio w materiale: "Fundacja Kidprotect.pl zadba o bezpieczeństwo na Epuls.pl":  www.e-biznes.pl/inf/2007/19925.php

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top