Notify.me – idea powiadomień w czasie rzeczywistym i nadchodzące nowości

Jednym z najgorętszych trendów internetu A.D. 2009 jest bez wątpienia real time; natychmiastowość, bycie stale online, ale również możliwość wyszukiwania tego, o czym się w tym momencie mówi, pisze itd. Potencjał ten dostrzegli twórcy Notify.me, tworząc platformę, która oferuje firmom zewnętrznym infrastrukturę do powiadomień, zamiast konieczności budowania swojej własnej.

Stworzony przez weteranów branży technologicznej (byli lub obecni pracownicy MP3.com, SAIC, Napster, DekiWiki i Yahoo) Notify.me swoją siedzibę ma w amerykańskim San Diego. Firma działa bez zewnętrznego finansowania, nie generuje zysków, a jej pracownicy nie otrzymują zapłaty za wykonaną pracę. Ekipa Notify.me ma nadzieję na zarobienie pieniędzy dzięki oferowaniu swoich rozwiązań poszczególnym branżom. Przemysł medyczny jest pierwszą z nich, która znalazła się na celowniku, ale nie jedyną – w grę wchodzą także finanse, transport i IT. Tu pole działania jest niezwykle szerokie, a co więcej – wciąż niezagospodarowane.

Każdy z internautów może korzystać z serwisu za darmo. Można ustawić powiadomienie o nadchodzących komunikatach poprzez klienta IM, SMS, e-mail, czy aplikację Adobe AIR. Jak to wygląda w praktyce można sprawdzić na poniższym filmie.

To, co naprawdę ciekawe w związku z Notify.me to nadchodzące nowości – a zwłaszcza dwa przygotowywane API.

Pierwsze z nich pozwoli zdefiniować wydawcom te miejsca na ich stronach, których mają dotyczyć powiadomienia w czasie rzeczywistym. Ktoś może na przykład chcieć być powiadomiony, kiedy jakaś osoba odpowie na jego komentarz, wydawca doda artykuł dotyczący konkretnego tematu, lub w e-sklepie pojawi się limitowana ilość biletów na dany koncert. Teraz nie będzie z tym problemu.

Drugie API pozwoli wydawcom budować specjalne interfejsy do powiadomień real time. Będą mogli dodawać takie funkcjonalności do na przykład aplikacji webowych, desktopowych, czy mobilnych (np. wykorzystując technologię Push w nowym systemie operacyjnym iPhone’a). A tu pole zastosowań jest ogromne.

Real time, czas rzeczywisty, jest jednym z fundamentów dzisiejszej sieci. Błyskawiczność przestaje mieć znaczenie – liczy się natychmiastowość. Notify.me chce skonsumować taką potrzebę i wydaje się, że mają na to dość przekonujący plan.

Za: ReadWriteWeb

admagazine.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top