Nowa generacja bibliotek pamięci masowych

Opublikowano: 26 maja 2003. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Seria G to nowoczesna generacja bibliotek, wykorzystująca technologię dysków optycznych wielokrotnego zapisu (MO 5,25″). Obejmuje ona modele o pojemności od 580 GB aż do 5.8 TB, przy wykorzystaniu standardowych nośników 9,1 GB. Ponadto, biblioteki te, jako jedyne na rynku, są przygotowane do jednoczesnego korzystania zarówno ze standardowych nośników jak i najnowszego nośnika UDO – opatentowanej przez Plasmon technologii zwiększającej pojemność od 30 GB nawet do 120 GB.

Zaletą rodziny G jest trwałość, większe bezpieczeństwo i szybkość pracy. Każda z bibliotek posiada podwójny chwytak (picker) oraz ma możliwość instalacji od 2 do 12 napędów, co znacznie skraca czas zmiany płyty i dostępu do danych. Z kolei zmodernizowana architektura urządzenia umożliwia wykorzystanie dodatkowego zasilacza (włączającego się automatycznie w razie awarii zasilacza podstawowego) i wymiany napędów na bieżąco bez konieczności wyłączania biblioteki. Zwielokrotnienie wewnętrznych kontrolerów SCSI (do trzech, w zależności od modelu) ma na celu zwiększenie ogólnej przepustowości urządzenia nawet przy dużym równoczesnym obciążeniu wszystkich napędów. Zupełnie nową cechą rodziny G jest skalowalność – biblioteka rośnie wraz z potrzebami użytkownika.

Magneto-optyczne biblioteki serii G to propozycja skierowana głównie do firm i instytucji, które muszą gromadzić, przechowywać oraz archiwizować duże ilości dokumentów i danych przez długi czas. Wśród potencjalnych klientów znajdują się m.in. banki, firmy ubezpieczeniowe, telekomunikacyjne, placówki naukowe, sektor medyczny oraz instytucje rządowe i przemysł. Z urządzeń tych korzystają już m.in. Daimler Chrysler czy Union Invest Transaction.

Wszystkie jukebox’y Plasmona mogą zostać objęte roczną bądź trzyletnią umową serwisową PlusPac Silver. Przedstawicielem i dystrybutorem firmy jest Dicom Polska.

http://www.plasmon.com
http://www.dicom.com.pl

Sylwester KozakNowa generacja bibliotek pamięci masowych

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.